Hlavní navigace

Rada ČTÚ je opět kompletní, Ondřeje Filipa nahradil Jan Duben

23. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Duben se v minulosti podílel v roli ředitele sekce elektronických komunikací a poštovních služeb ministerstva průmyslu a obchodu mimo jiné na procesu digitalizace pozemního vysílání.

Novým radním Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) se stal Jan Duben. S odvoláním na Hospodářské noviny o tom informoval server Lupa.cz, který provozuje stejně jako portál DigiZone.cz společnost Internet Info. O dosazení Jana Dubna do této pozice rozhodla v pondělí na svém zasedání vláda, jak vyplývá taktéž z jejích oficiálních webových stránek. Duben ve funkci střída Ondřeje Filipa, který se sám rozhodl pozici radního opustit. Důvodem, který tehdy uvedl, byly vlastní aktivity. O odchodu radního, který ve funkci vydržel rok, informoval regulátor prostřednictvím pravidelné měsíční monitorovací zprávy.

BRANDstorming tip2

K TÉMATU: Ondřej Filip se vzdal pozice radního na Českém telekomunikačním úřadě

Zajímavostí je, že Duben vystřídal v minulosti na ministerstvu v pozici ředitele sekce digitální ekonomiky současného předsedu Rady ČTÚ Jaromíra Nováka. Na ministerstvo průmyslu se dostal už v roce 2007, kdy se tam přesunula oblast elektronických komunikací ze zaniklého ministerstva informatiky. Duben tam přešel z pozice šéfa informatiky na Úřadu vlády a vystřídal Davida Stádníka. Podle svého profilu na LinkedIn pracoval ještě před nástupem do služeb veřejné správy v letech 1999 a 2000 i jako poradce v Českém Telecomu, připomněla Lupa.cz. V minulosti se Duben podílet i na procesu zemské digitalizace.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).