Hlavní navigace

Radiokomunikace obnovily zkušební projekt DVB-T2 v Praze

9. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 6. 2011

Včera dopoledne došlo v Praze ke znovuspuštění zkušebního vysílání digitální televize v systému DVB-T2. Test, který obsahuje všechny velké plnoformátové televize – ČT, Novu, Primu a TV Barrandov – ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), je možné opět zachytit na 25. kanálu s původními parametry. Pozice jsou nadále označeny jako TV1 až TV4. Vysílání bylo přerušeno od 1. června.

K TÉMATU: Radiokomunikace přerušily test systému DVB-T2 v Praze

A jaké byly příčiny této odstávky? Důvodem přerušení vysílání byly stavební úpravy a stěhování technologie na věži, uvedl pro server DigiZone.cz tiskový mluvčí Českých Radiokomunikací Kamil Chalupa. Na přelomu tohoto měsíce a července počítá operátor s instalací technologií pro tento standard v jižních Čechách a na jižní Moravě, tedy na vysílačích Kleť a Javořice. Se zahájením vysílání v rámci takzvané jednofrekvenčí sítě (SFN) se počítá z těchto lokalit v průběhu příštího měsíce.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).