Hlavní navigace

Radiokomunikace ukončí test systému DVB-T2 v jižních Čechách

19. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 9. 2011

Krátkodobé zkušební vysílání digitální pozemní televize druhé generace označované jako DVB-T2 bude v jižních Čechách ukončeno. Na svých webových stránkách na to upozornila společnost České Radiokomunikace, která je technickým operátorem tohoto testu. Vysílač Kleť přestane DVB-T2 šířit poté, co na něm proběhne ve středu od šesté hodiny ranní údržbová přestávka.

K TÉMATU: Vysílače Kleť a Javořice začaly testovat systém DVB-T2

Součástí zkušebního multiplexu, který funguje na 25. kanálu od druhé poloviny července, jsou české plnoformátové stanice. Signál je z Kletě šířen plným vyzářeným výkonem 100 kW, stejně jako je tomu v případě vysílače Javořice na Vysočině. Obě lokality spolu fungují v takzvané jednofrekvenční síti označované jako SFN, čímž se pochopitelně pokrytí signálem DVB-T2 na tomto kanálu zvětšilo. Bez signálu je aktuálně také zkušební multiplex na 25. kanálu v Praze. Podle informací našich čtenářů z diskusního fóra už trvá tento stav téměř týden.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.