Hlavní navigace

České Radiokomunikace ukončily dlouhodobý test systému DVB-T2 v Praze

1. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 1. 2012

Telekomunikační operátor České Radiokomunikace ukončil s úderem dnešní půlnoci test systému DVB-T2, který probíhal v Praze od 29. listopadu 2010. V rámci něho byly šířeny programy ČT HD, Nova HD, Prima HD a Barrandov HD. Ukončení vysílání se očekávalo. Zástupci Radiokomunikací už ho avizovali 11. listopadu 2011 na kolokviu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), v den oficiálního ukončení analogového vysílání v České republice.

Cloud23

K TÉMATU: Spuštění systému DVB-T2 v Česku není problém. Otázkou je, zda ho chce trh

V Praze byl signál šířen na kanálu 25, krátkodobě probíhal také z vysílačů Kleť v jižních Čechách a Javořice na Vysočině, kde operátor zkoušel vysílání jednofrekvenční sítě označované jako SFN. Tento způsob šíření signálu však netrval dlouho. Probíhal pouze dva měsíce, v době od 25. července do 21. září 2011. Radioko­munikace během testu vytvořily ideální parametry signálu, které by měly být v budoucnu použity v České republice. Ostré vysílání na omezeném území by chtěl operátor spustit již letos. Podle informací, které zatím vypustil na veřejnost, se chce pustit na pole placené televize.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).