Hlavní navigace

Rakouská vláda chce zrychlit zavádění DVB-H. Kvůli fotbalu

1. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
1. 6. 2007

Rychlejší zavádění služby „televize do kapsy“, tedy zemského digitálního vysílání určeného pro mobilní telefony ve formátu DVB-H, požaduje rakouská vláda. Mobilní televizi od ledna testuje v alpském středisku Kitzbühel mobilní operátor Mobilkom Austria (provozovatel mobilní sítě A1) společně s Univerzitou Salzburg, společnostmi Siemens, H3G a provozovatelem vysílací sítě ORS.

MMF24

Vídeňský kabinet požaduje urychlení testů a spuštění komerčního provozu, aby se vše stihlo do Mistrovství Evropy ve fotbale v příštím roce, které proběhne v Rakousku a Švýcarsku. Vláda by ráda, aby komerční vysílání DVB-H začalo nejpozději k 1. srpnu, přičemž základní programový balíček by měly tvořit tři celoplošné pozemně šířené televizní stanice ORF 1, ORF 2 a ATV+.

Doplňkový balíček má být složený z prémiových kanálů. Zpočátku by mobilní televize v Rakousku měla nabízet alespoň patnáct programů, časem by ale jejich počet měl vzrůst alespoň na třicet. Vůbec první experimentální vysílání DVB-H v Rakousku proběhlo v roce 2005 ve Štýrském Hradci. Loni v září odstartovaly experimenty ve Vídni a Salzburgu. Kromě operátora mobilní sítě A1 se na nich podílel i držitel sítě 3 a trvaly až do letošního května.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).