Hlavní navigace

Rakušané chystají v DVB-T podobnou změnu, jakou si prošel multiplex 3

17. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

17. 10. 2011

V souvislosti se vstupem programu ORF III do rakouského multiplexu B, ke kterému dojde 26. října, bude upraven parametr FEC (korekce chyb) z hodnoty 3/4 na 5/6. Na blogu tamního operátora ORS o tom informoval jeden z pracovníků v diskusním fóru. V praxi to znamená, že většina diváků si bude muset s největší pravděpodobností přeladit svůj set-top-box nebo televizor.

KL22_nominace

K TÉMATU: Kanál ORF III bude nakonec šířen v rakouském multiplexu B

Podobná změna proběhla před několika měsíci také v České republice, když do multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group (CDG) vstupovala stanice Prima love. Tehdy byly upraveny dva parametry – kromě korekce chyb šlo také o ochranný interval. Ten se změnil z 1/4 na 1/8. I u nás museli diváci přelaďovat své boxy. Tímto krokem operátor vyřešil problém s kapacitou sítě. Ta se zvýšila z 19,91 Mbps na 24,88 Mbps. Na území Čech a Moravy jsou pro multiplex B zachytitelné tyto rakouské vysílače: Sankt Pölten – Jauerling (kanál 21), Salzburg – Gaisberg (kanál 29), Vídeň – Kahlenberg (kanál 34) a Linz – Lichtenberg (kanál 37).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.