Hlavní navigace

Rekonstrukce historické budovy Českého rozhlasu skončí v dubnu 2011

26. 10. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
26. 10. 2010

UVNITŘ FOTO Dohodu o dokončení rekonstrukce historické budovy Českého rozhlasu na Vinohradské třídě v Praze podepsali v pondělí prozatímní ředitel ČRo Peter Duhan, člen představenstva OHL ŽS Josef Martinovský a obchodní ředitel a člen představenstva společnosti Hochtief Ivan Havel. Stavba v celkové hodnotě 620 mil. Kč bude dokončena zhotovitelem do konce dubna 2011, sdělil ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů ČRo René Zavoral.

K TÉMATU: Český rozhlas výrazně přeplatil rekonstrukci své budovy

Rekonstrukce budovy, která začala již v roce 2004, měla být dokončena loni. Kvůli sporům o vícenáklady ale stavba několik měsíců stála. Kvůli nejasnostem okolo prodražování rekonstrukce a oddalování jejího dokončení loni v létě odvolala Rada ČRo tehdejšího generálního ředitele veřejnoprávního rozhlasu Václava Kasíka. Nepomohlo mu ani urychlené zpřístupnění recepce a administrativní části historické budovy ČRo v červenci 2009.

FOTOREPORTÁŽ: Na návštěvě… ve zrekonstruované historické budově Českého rozhlasu

Jsem velmi rád, že se novému – byť prozatímnímu – vedení ČRo a našim společným vyjednávacím týmům podařilo otupit ostré hrany a že jsme nakonec po všech peripetiích dosáhli dohody, která situaci odblokovala a která umožní dokončení rekonstrukce historické budovy tak, aby opět byla perlou architektury na pražských Vinohradech, prohlásil prozatímní šéf rozhlasu Peter Duhan, který se uchází o zvolení do funkce řádného generálního ředitele ČRo.

DT 23

Člen představenstva OHL ŽS Josef Martinovský, prozatímní ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan a obchodní ředitel a člen představenstva Hochtief Ivan Havel při podpisu smlouvy o dokončení rekonstrukce historické budovy Českého rozhlasu (Foto: ČRo)

K dohodě se stavebními firmami došlo krátce před tím, než poslanci budou vybírat nové členy Rady ČRo, díky jejichž hlasům bude možné zvolit nového řádného ředitele rozhlasu. Vedle termínu dokončení rekonstrukce je součástí dohody také definitivní výše ceny za předmětné dílo. Obě strany se zavázaly ke stvrzení konečné podoby dokumentace, podle níž bude smlouva o dílo naplněna, přiblížil René Zavoral.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).