Hlavní navigace

Český „Ringier Axel Springer“ koupen Tkáčem a Křetínským

Marek Janouš

O vydavatelství se před půlrokem zajímal Andrej Babiš, ale pak raději koupil Mafru. Mateřský Ringier Axel Springer AG se více zaměří na Polsko, Srbsko a Slovensko.

Ve středu jsme napsali, že Daniel KřetínskýPatrik Tkáč jednají o koupi české pobočky mediálního vydavatelství Ringier Axel Springer. Uzavření obchodu dnes společnost potvrdila vydáním tiskové zprávy. Ta uvádí, že „ohodnocení společnosti činí 170 mil. €“, což v přepočtu nyní vychází na 4,7 miliardy korun. Obchod ještě podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

Mateřská společnost Ringier Axel Springer Media AG při něm odprodá nejen české vydavatelství, ale také svůj podíl v PNS, tedy v šiřiteli tisku. Prý se o to více zaměří na Polsko, Slovensko a Srbsko, kde „již zaujímá silné postavení v podnikatelských aktivitách v oblasti digitálního tisku“.

Marcom

Daniel Křetínský ve vydaném prohlášení říká mimo jiné: „Jsme si vědomi problémů, se kterými se tradiční tištěné noviny v současnosti potýkají, a těšíme se na spolupráci se současným manažerským týmem vedeném Libuší Šmuclerovou, se kterým chceme najít správná strategická řešení.

Ringier Axel Springer CZ vydává především deníky Blesk, Aha!Sport, a dále časopisy Reflex, ABC, GEO, Blesk pro ženy, Blesk HobbySvět motorů. Loni vydavatelství vydělalo 422 milionů korun při tržbách kolem dvou miliard.

Našli jste v článku chybu?
20. 12. 2013 19:51
:-) (neregistrovaný)

, kdyz pred lety Ringier koupil "abíčko", zacalo to jit od 10 k 5. Misto vedeckotechnickych clanku rozhovory se skejtakama. Misto poradnych vystrihovanek, jako MPR, Jested, USS Arizona, raketoplan Endeavour apod se tam zacali davat komiksy, pexesa, primitivni modely..........a hlavne spousta reklam. Hlavne si 2 roky neco malo nahrabat a znacku zabit, misto uvazliveho reklamovani a udrzovani jmena. Prachy by to sypalo taky. Nu coz, ten jejich odpad si stejne nekupuju.

23. 12. 2013 13:04
xxx (neregistrovaný)

Nemoze byt vacsi trest pre ceskych bratov od Slovakov ako export Tkaca do CR. Na Slovensku nicia co sa da, su ako rakovina, znicia jedno a idu dalej.