Hlavní navigace

Rozhlas řešil na programové konferenci otázky veřejnoprávnosti

29. 3. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
29. 3. 2010

Prozatímní generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan poskytl při příležitosti programové konference, která se konala v Praze, rozhovor stanici ČRo 2 – Praha. V něm konstatoval, že toto setkání si především kladlo otázku, jak vlastně vnímat pojetí veřejnoprávnosti a zabývalo se také redefinicí jeho celoplošných stanic. Otázka zní, zda Radiožurnál plní své úkoly stoprocentně, přiznal například Duhan.

Český rozhlas si uvědomuje, že za uplynulé období tak trošku zanedbal mladou generaci. My jsme přišli vlastně o dvě generace, a to byl ten hlavní důvod, abychom se nad redefinicí obsahu celoplošných stanic také zamysleli, konstatoval ve vysílání Prahy Duhan, který se také zmínil k výši koncesionářských poplatků, která je podle jeho názoru velmi nízká. Za 45 korun, to jsou možná dvě piva, dostává český posluchač, anebo čeští posluchači obrovskou paletu programů, řekl Peter Duhan.

ČTĚTE TAKÉ:
Prozatímní šéf rozhlasu: některé naše stanice mohou působit archaicky
S redakcí Leonarda počítám, ujišťuje Duhan. O zachování stanice ale mlčí
Radio Wave čekají změny, naznačil Duhan. Je příliš úzce zaměřené

MM socky3

A jak by mělo vlastně vypadat ono vymezení jednotlivých okruhů Českého rozhlasu? Konkrétní rozhodnutí zatím nepadlo, ale existuje několik variant. Nastínili jsme jakési tři, čtyři alternativy. O těch třech, čtyřech alternativách se mluvilo. Závěry se budou zpracovávat a s nimi pak předstoupíme na tiskové konference před novináře, konstatoval prozatímní generální ředitel veřejnoprávního média. Duhan přiznal, že digitalizace může média veřejné služby, ale i ostatní, ohrozit, protože se zvýší počet konkurentů, ovšem oproti České televize má ČRo výhodu.

Ten deadline, kdy má být rozhlasová digitalizace spuštěna a nějakým způsobem pak dokončena, ten zatím nepadl. U toho rozhlasu je to trošičku, řekněme, složitější, ale jednou padne. A tento prostor, který ještě máme, je nutné využít na to, abychom byli ofenzívní a především programově přemýšleli s pohledem na 21. století a nedívali se dozadu na století 20., konstatoval Peter Duhan. Internet bude podle něho samozřejmě důležitým komunikačním prostředkem, Rozhlas je na tuto éru připraven, ale prozatím jeho síla zůstává v analogovém šíření.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.