Hlavní navigace

Rozhlasová verze BBC bude pokračovat v Česku i po roce 2012

13. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

13. 1. 2011

Také po roce 2012 si mohou být čeští posluchači jisti, že naladí anglicko-jazyčnou verzi rozhlasové stanice BBC na velmi krátkých vlnách (VKV). Včera o tom informovalo elektronické vydání týdeníku Ekonom s odvoláním na předsedkyni Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřinu Kalistovou. BBC World Service požádala RRTV o prodloužení licence.

Z ARCHIVU: Konec veškerých nadějí: česká BBC se v lednu odmlčí

Ekonom uvádí, že BBC k tomuto kroku přistoupila koncem roku, konkrétně mezi Vánocemi a Silvestrem. Pro samotnou Kalistovou jde o velmi překvapivý krok, jelikož se očekávalo, že stanice opustí pásmo VKV. Tímto způsobem tak bude moci teoreticky vysílat až do roku 2025. BBC svou pozici sdílí s digitální stanici Českého rozhlasu – Rádiem Česko. Britská rozhlasová stanice měla do konce roku 2005 i svou tuzemskou pobočku, kterou se však vedení BBC rozhodlo kromě řady dalších v rámci přehodnocení priorit BBC World Service zrušit.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.