Hlavní navigace

Rozhlasová verze BBC bude pokračovat v Česku i po roce 2012

13. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
13. 1. 2011

Také po roce 2012 si mohou být čeští posluchači jisti, že naladí anglicko-jazyčnou verzi rozhlasové stanice BBC na velmi krátkých vlnách (VKV). Včera o tom informovalo elektronické vydání týdeníku Ekonom s odvoláním na předsedkyni Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřinu Kalistovou. BBC World Service požádala RRTV o prodloužení licence.

Z ARCHIVU: Konec veškerých nadějí: česká BBC se v lednu odmlčí

Ekonom uvádí, že BBC k tomuto kroku přistoupila koncem roku, konkrétně mezi Vánocemi a Silvestrem. Pro samotnou Kalistovou jde o velmi překvapivý krok, jelikož se očekávalo, že stanice opustí pásmo VKV. Tímto způsobem tak bude moci teoreticky vysílat až do roku 2025. BBC svou pozici sdílí s digitální stanici Českého rozhlasu – Rádiem Česko. Britská rozhlasová stanice měla do konce roku 2005 i svou tuzemskou pobočku, kterou se však vedení BBC rozhodlo kromě řady dalších v rámci přehodnocení priorit BBC World Service zrušit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).