Hlavní navigace

RRTV bude o licenci pro Z 1 rozhodovat až na začátku dubna

21. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 3. 2008

Připravovaná zpravodajská televize Z 1 se příští týden svojí kompenzační licence nejspíš ještě nedočká. Z 1 si podala žádost o vysílací oprávnění sice už 6. března, Rada pro rozhlasovém vysílání (RRTV) ji ale ani na svém dalším zasedání ve dnech 26. a 27. března asi neprojedná. Spíše o tom budeme rozhodovat až na prvním zasedání v dubnu, sdělil dnes serveru DigiZone.cz předseda RRTV Václav Žák. Uvedl, že jednání o licenci pro Z 1 není na programu poslední březnové schůze rady. Jestli se tam tento bod ještě může dostat, to však s jistotou nedokázal potvrdit, ani vyvrátit.

RRTV se v dubnu sejde poprvé 8. a 9. den v měsíci, bude to její sedmé letošní zasedání. Z 1 čeká na vydání celé sady oprávnění. Prvním je kompenzační licence pro zemské digitální vysílání, o níž si Z 1 jako vítěz původního výběrového řízení v dubnu před dvěma lety může žádat díky tzv. digitální novele od 1. ledna letošního roku.

PŘIPOMEŇTE SI: Martin Mrnka: Z 1 nebude jenom zpravodajská televize (duben 2006)

Televize si kromě toho požádala také o licenci pro satelitní a kabelové vysílání. Stanice má začít vysílat na jaře letošního roku, bez alespoň kabelově-satelitní licence ale odstartovat nemůže. Naopak kompenzační oprávnění pro DVB-T pro její start není nezbytností, do zemských sítí může vstoupit totiž i jako převzatý program. Podobně dnes např. funguje televize Óčko, Public TV a TV Noe.

BRAND23 Workshop

Václav Žák dnes serveru DigiZone.cz sdělil také, že žádná další televize z původní šestice vítězů si o svoji kompenzační licenci ještě nepožádala. Oprávnění získala ze členů Asociace digitálních televizí tak zatím jen TV Barrandov, které ho RRTV přiřkla na konci února.

ČTĚTE TAKÉ: TV Barrandov má zpátky licenci. Co bude dál?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).