Hlavní navigace

RRTV: Televize Jéčko a licence pro internetovou Šlágr TV

23. 9. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV, Rada) projednala na 17. zasedání 47 bodů programu, vyhodnotila 23 stížností a vydala 7 upozornění na porušení zákona.

Uděleny byly licence společnosti Palmovka TV Regio k provozování regionálního digitálního televizního vysílání programu Televize Jéčko, Šlágr TV k provozování TV vysílání stejnojmenného kanálu šířeného prostřednictvím zvláštních přenosových systémů a společnosti MTV Networks. Ta získala licenci mj. pro Ukrajinu, Bělorusko, Gruzii a Arménii k provozování televizního vysílání stanice Paramount Comedy šířeného prostřednictvím družice.

RRTV také zapsala jednoho nového poskytovatele audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání (IPTV/VoD) a celkem jich eviduje 140.

ČTĚTE TAKÉ: RRTV: další řízení s CoopTV a potíže s pořadem Normálka na ČT :D

RRTV přidělila na 16. zasedání nové frekvence Country Radiu a Radiu 1 a zahájila s CoopTV řízení o odnětí licence k provozování Harmonie TV

RRTV: souhlas s přejmenováním Rádio Sázava, pokuta pro CoopTV a problémy s Walt Disney

Rozhlasové vysílání

 • Na 17. zasedání, které se uskutečnilo 20. září 2016, rovněž proběhlo veřejné slyšení k udělení licence na provozování rozhlasového vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů, a to pro Pelhřimov 99,6 MHz (100 W) a Hodonín Doly 105,6 MHz (100 W). Vyhlášeno bylo rovněž licenční řízení k provozování rozhlasového vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů pro Domažlice Vavřinec 106,5 MHz (100 W), Havlíčkův Brod 91,4 MHz (250 W) a Vsetín 93,5 MHz (100 W) s tím, že žádost musí být doručena do 7. listopadu 2016.
 • Rada také z důvodu negativního stanoviska Českého telekomunikačního úřadu zamítla žádost provozovatele Media Bohemia na změnu kmitočtů programu Rádio Blaník Jižní Morava pro Hodonín a Veselí nad Moravou, resp. Břeclav.
 • Naopak vyjádřila souhlas s udělením transformační licence pro Hitrádio FM pro Litoměřice 99,5 MHz (0,5 kW), Mělník 91,7 MHz (0,2 kW), Most 99,6 MHz (0,2 kW) a Ústí nad Labem 102,8 MHz (1 kW), a to do 10. října 2025.
 • Společnosti AZ Rádio byla udělena transformační licence pro stanici Hitrádio City pro Brno Hády 99 MHz (100 W) na dobu do 10. října 2025.
 • Udělen byl také souhlas s přerušením vysílání stanice TiP Rádio z organizačních důvodů, a to na dobu 6 měsíců ode dne doručení rozhodnutí.

Televizní vysílání

 • Rada upozornila provozovatele Digi CZ na porušení ustanovení § 29 odst. 1 písm. a) zákona č 231/2001 Sb., kterého se dopustil provedením změny skutečností uváděných v přihlášce k registraci tím, že navýšil vklad společníka Lama Energy Group bez předchozího oznámení. Provozovateli byla stanovena lhůta k nápravě 30 dnů ode dne doručení tohoto upozornění.
 • Licence na 12 let pro Palmovka TV Regio k provozování regionálního pozemního digitálního televizního vysílání stanice Televize Jéčko má programovou specifikaci jako „Regionální televizní vysílání informačního charakteru – publicistika, zpravodajství, magazíny“. Hlavním jazykem vysílání je čeština, rozsah 24 hodin denně a licence je určena pro Jihočeský kraj v souladu s příslušným stanoviskem ČTÚ.
 • Rada upozornila společnost CET 21 na porušení § 53a odst. 2 písm. c) zákona č. 231/2001 Sb., kterého se dopustila nepatřičným zdůrazněním produktu Dr. Max umístěného do vysílání seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 (550). Podobné upozornění pro jiný produkt zaznělo i pro pořad Tescoma s chutí.
 • Šlágr TV získal licenci taktéž na 12 let, a to pro „teleshoppingový program s akcentem na hudbu a zábavné žánry“. Časový rozsah vysílání je 24 hodin denně, hlavní jazyk vysílání český a vysílání přes internet má být zcela nebo převážně směřováno do ČR a SR.
 • Vydána byla také upozornění na porušení přípustné délky času, který může být v jedné hodině vyhrazen reklamě a teleshoppingu, a to pro stanice Retro Music Television a Relax.

IPTV/VoD

 • Do Evidence poskytovatelů audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání byla 21. září 2016 zapsána společnost Star Works, s. r. o., se službou Net Channel, která je poskytována od 1. září 2016.
 • Rada se seznámila s analýzou služby Alza Media a poskytovatele Alza.cz, a. s., žádá o vysvětlení, jakým způsobem zajišťuje, aby zde umístěné pořady, jejichž obsah může vážně narušit fyzický, psychický či mravní vývoj dětí a mladistvých, byly omezeně dostupné ve smyslu § 6 odst. 3 zákona č. 132/2010 Sb., resp. jakým způsobem je zjišťováno, zda je zákazník zpoplatněné služby zletilý, či nikoli. Rada stanovila lhůtu pro podání vysvětlení 30 dnů ode dne doručení žádosti.
 • Dále bylo provedeno několik výmazů z Evidence poskytovatelů audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání. Jde například o T-Mobile Czech Republic (služba www.t-music.cz), FTV Prima (trosecnici.iprima.cz) a Hollywood C.E. (www.ivio.cz).

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.