Hlavní navigace

RTA se obrátí kvůli zachování regionů na Primě na RRTV, ČTÚ a Senát

7. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 322915
7. 12. 2011

Několik rázných kroků za zachování vstupů regionálních televizí do celostátního vysílání Primy i po Novém roce hodlá v nejbližších dnech podniknout Regionální televizní agentura (RTA). Podle jejího výkonného ředitele Pavla Zuny se obrátí na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), Český telekomunikační úřad (ČTÚ) a Senát s žádostí, aby zajistili ochranu jejích práv, garantovaných vydanými vysílacími licencemi, jež studiím RTA zajišťují sdílené vysílání s Primou do roku 2018.

K TÉMATU: RTA trvá na zachování vstupů regionů do vysílání Primy i po Novém roce

Agentuře ČTK Zuna řekl, že RTA bude usilovat o senátní slyšení. Prima, která chce k 1. lednu 2012 vrátit licenci svého hlavního programu a pokračovat ve vysílání podle nové licence pro rodinný program Prima family bez povinnosti sdílet prostor s regionálními televizemi, totiž podle něj vnímá spor s RTA jako soukromě-právní. Zuna však tvrdí, že jde o ochranu práv, jež má RTA garantována státem na základě vysílacích licencí jejích studií.

ČTĚTE TAKÉ: Co bude s regionálními televizemi RTA a R1 po Novém roce?

Odhodlání podstoupit tyto obranné kroky je daleko vyšší než před pár dny. Je totiž vidět, že v programu televize nazvané Prima family na příští rok se nezmění vůbec nic. To potvrzuje naše slova o tom, že postup vedení televize Prima je jen účelovým krokem, aby se zbavila povinnosti garantované státem vůči nám, cituje Zunu agentura ČTK. Podle programových plánů Primy family na první dva lednové týdny se skutečně ve vysílání hlavního programu Primy pod novým názvem nic nezmění, pouze všednodenní podvečerní vstupy regionálních televizí nahradí diskusní pořad Fakta Barbory Tachecí o dvojnásobné stopáži oproti dnešku.

NAPSALI JSME: Vysílání Primy končí! Od 1. ledna 2012 z ní bude Prima family, bez regionů

Prima přitom s oznámením o změně názvu svého hlavního programu slibovala, že se více zaměří na rodinu a podpořila to průzkumem, z něhož vyplývá, že ji diváci nejvíc vnímají jako rodinnou televizi. Zároveň Prima nabídla studiím RTA možnost regionálních vstupů do jejího ženského kanálu Prima love, ovšem za 100 tisíc korun měsíčně pro každé regionální studio. Nyní vysílají studia RTA v rámci celostátního programu Primy zdarma, platí pouze Českým Radiokomunikacím za využívání prostoru v multiplexu 2.

CIF 24 - tip - superearly cena

DÁLE: Pavel Zuna se stal výkonným ředitelem regionálních studií RTA

Předpokládáme, že celý problém by měl být vyřešen do konce roku. Trváme na tom, abychom mohli vysílat v tom umístění a za těch podmínek jako doposud, říká Zuna. Prima, ačkoli už změnu názvu na Prima family, zrušení regionálních vstupů a vrácení původní vysílací licence oznámila médiím, oficiálně stávající licenci zatím RRTV nevrátila. RTA se hodlá kvůli sporu s touto televizí obrátit i na antimonopolní úřad.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).