Hlavní navigace

Ruskou digitalizaci nastartují set-top-boxy od ADB

21. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 9. 2006

Švýcarská společnost Advanced Digital Broadcast (ADB) uzavřela smlouvu s ruskou firmou Telecom Project 5 (TP5) na dodávku set-top-boxů ADB-3800T. TP5 plní vládní zakázku na specifikaci, vývoj a zavedení nových digitálních sítí pro kabelovou, satelitní a zemskou televizi v Rusku. ADB bude dodávat set-top-boxy pro první fázi digitalizace terestrického vysílání.

Content tip EARLY

Generální ředitel TP5 Andrej Šestakov komentoval volbu slovy: Vybrali jsme si ADB pro jeho pozici inovátora digitální technologie vysoké kvality. Náš projekt potřeboval dodavatele, který by mohl přinést to nejlepší pro chystané sítě, a to ve velmi krátkém čase. Požadavkům podle našich odhadů vyhovělo jen několik firem a společnost ADB byla na čele seznamu.

ADB-3800T je hybridním set-top-boxem, který ovládá standardní televizní rozlišení i HDTV a jak MPEG-2, tak H.264/MPEG-4 AVC. Přijímač má v sobě pokročilý jednočipový procesor a disponuje rozhraním HDMI. TP5 začne set-top-box uvádět na trh v poslední čtvrtině letošního roku. ADB je generálním dodavatelem i pro české IPTV of Telefóniky O2, podpis smlouvy švýcarský výrobce oznámil 11. září.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).