Hlavní navigace

S přejmenováním úložiště SkyDrive na OneDrive prý přijdou i další novinky

Jiří Macich ml.

SkyDrive se na OneDrive změní během několika týdnů. Dost možná zároveň s uvolněním jarní aktualizace pro Windows 8.1. Microsoft prozatím aktualizoval webové prostředí OneNote.

Microsoft oficiálně uživatelům oznámil, že se cloudové úložiště SkyDrive přejmenuje na OneDrive. Ke změně má dojít v horizontu několika týdnů. Jak jsme vás již informovali, zavedený název jedné ze svých stěžejních internetových služeb Microsoft musí změnit po prohraném soudním sporu o značku Sky s britskou televizní společností BSkyB.

SkyDrive se má změnit na OneDrive bez přerušení dostupnosti služby, přestože Microsoft slibuje, že s novým názvem přijdou i nové funkce. Jaké novinky se chystají, ale nebylo specifikováno. V úvahu připadá třeba vylepšení aplikace pro Android, kde SkyDrive (OneDrive) dosud nenabízí automatickou zálohu fotek pořízených mobilním zařízením.


Zdroj: Microsoft

SkyDrive se má na OneDrive přejmenovat během několika týdnů. Kromě změny názvu Microsoft slibuje i další novinky.

Již dříve pronikly na veřejnost informace, že by mobilní SkyDrive měl lépe spolupracovat s aplikací Office Mobile dostupnou předplatitelům Office 365. Například mobilní aplikace konkurenční služby Google Drive má integrovaný jednoduchý prohlížeč a editor dokumentů a tabulek. Větší konvergence aplikací SkyDrive a Office Mobile by alespoň částečně mohla vyrovnat síly.

Content

Další možnou změnou je sladění přístupu k synchronizaci mezi samostatně šířenou utilitou služby a synchronizací zabudovanou do Windows 8.1, která automaticky neudržuje všechny soubory zároveň online v cloudovém úložišti i offline na pevném disku. Ve Windows 8.1 se SkyDrive na OneDrive změní s příchodem jarní aktualizace označované jako GDR1.

Prozatím Microsoft předělal webovou podobu služby OneNote pro online správu poznámek. Ta má nyní nové webové prostředí pro snazší přístup k souborům s poznámkami synchronizovanými přes SkyDrive (budoucí OneDrive). Přístup k nim je možný také z programu OneNote ze sady Microsoft Office či z bezplatné dotykové, anebo mobilní aplikace OneNote.

Našli jste v článku chybu?
14. 2. 2014 7:17
VfB (neregistrovaný)

Protože MS chce aby si uživatelé předplatili X Box Musick nebo jak se ten MS Spotify jmenuje.

14. 2. 2014 15:05

To je bezpochyby jeden z důvodů, ale také je tu nátlak hudebního průmyslu. Přehrávat celé playlisty (nikoliv jen jednotlivé soubory) naposledy ve svém webovém rozhraní podporoval SugarSync, ale právě po nátlaku hudebního průmyslu funkce byla zrušena.