Hlavní navigace

Samsung začne prodávat 3D televizory už za týden. Začne na ceně 45 tisíc korun

16. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
16. 3. 2010

První 3D televizory se v českých obchodech objeví příští týden. Dodá je společnost Samsung a cena nejlevnějšího modelu se bude pohybovat okolo 45 tisíc korun. Hospodářským novinám to řekl Marketing manager AV Czech & Slovak Samsungu Ondřej Lukáč. Začneme je do obchodů dodávat už během tohoto týdne, dodal.

ROZHOVOR K TÉMATU: 3D televizory pro český trh? Na jaře, slibuje manažer Samsungu

3D televizory se nejprve objeví v sítích prodejen Datart a Electro World, které kvůli nim musí mírně upravit interiér svých prodejen. Pro ukázku projekce 3D filmů na těchto televizích totiž bude nutné používat speciální brýle. Ty jsou rovněž součástí balení nových televizorů. Krátce po Samsungu hodlá na český trh uvést 3D televizory také Panasonic, a v průběhu jara mají následovat i společnosti LG Electronics a Sony.

ČTĚTE TAKÉ: Na český trh míří 3D televizory. Bude na nich ale co sledovat?

KL24

Panasonic hodlá prodávat svoje 3D plazmové televizory v podobných cenových relacích jako Samsung. Nejvýkonnější 3D plazma s úhlopříčkou 126 cm vyjde na 60 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že zatím žádná česká televizní stanice v 3D nevysílá a stereoskopický obsah nenabízí ani žádný zahraniční televizní kanál dostupný v České republice, budou si muset zájemci o 3D vysílání kromě speciálního televizoru koupit i speciální blu-ray přehrávač.

Problém je také v nedostatku filmů v 3D verzi na blu-ray discích na českém trhu. Momentálně lze takto zakoupit pouze jediný film, Monstra versus vetřelci. Samsung jej bude podle Hospodářských novin přibalovat ke svým novým 3D televizorům. Ondřej Lukáč ze Samsungu však v lednovém rozhovoru pro server DigiZone.cz uvedl, že do konce letošního roku by mělo být na evropském trhu až 50 filmů v 3D verzi na blu-ray discích.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).