Hlavní navigace

Satelitní CS Link nabídne dvě Novy: každý distributor karet svoji

13. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 4. 2007

Diváci placené satelitní služby CS Link, kteří používají dekódovací karty od společnosti Trade and Technology (TaT), se brzy dočkají televize Nova. Konkurenční firma Gital, která rovněž distribuuje dekódovací karty pro sledování televizních programů v satelitním CS Linku, nabízí Novu už od února. Získala totiž dříve registraci pro převzaté vysílání Novy na satelitu, zatímco TaT toto povolení zprostředkovaně obdržela až tento týden.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ale registraci neudělila přímo TaT, ale společnosti Cine Servis, která je subdodavatelem TaT. Z technického hlediska by nyní stačilo, aby se k satelitnímu signálu Novy od Gitalu přidal další kódovací systém, který pro své karty používá TaT, ale to by se musely obě konkurenční firmy domluvit, jak se podělí o náklady spojené s šířením Novy na satelitu.

CIF23

Protože se tak nestalo, TaT si musí zprostředkovat vysílání „vlastní Novy“. Budeme vypadat jako idioti před celým satelitním národem. S Gitalem jsme se nedohodli na podmínkách. Je to pro nás už uzavřená záležitost, řekl serveru Parabola.cz výkonný ředitel TaT Ivo Višinka. Firma nyní zahájila separátní jednání s provozovatelem CS Linku o umístění signálu „její“ Novy na satelit Astra 1D. Držitelé dekódovacích karet TaT by se měli nejsledovanější české televize dočkat nejpozději 1. května.

Čtěte také: Nova odstartovala v satelitní službě CS Link

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).