Hlavní navigace

Satelitní Digi TV je v potížích, její provozovatel vydá dluhopisy za 13 miliard

12. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rumunská společnost RCS&RDS se už stáhla ze slovenského a chorvatského trhu, nadále jí ale zůstávají aktiva v Rumunsku, Maďarsku či České republice

Dluhopisy za půl miliardy euro (v přepočtu 13 miliard korun) se chystá poslat na trh rumunský společnost RCS&RDS, která ve střední a východní Evropě provozuje satelitní a kabelovou službu Digi TV a placené sportovní kanály Digi Sport. Informuje o tom server BroadbandTVnews.com, podle něhož se úpisem dluhopisů intenzivně zabývá konsorcium několika bank vedené společností JP Morgan. Součástí konsorcia má být i rakouská bankovní skupina Erste, majitel České spořitelny.

K TÉMATU: Provozovatel satelitní televize Digi TV prodal svou slovenskou odnož, koupil ji Slovak Telekom

RCS&RDS je největším poskytovatelem placené kabelové a satelitní televize v Rumunsku, jeho platforma Digi TV působí i na českém či maďarském trhu. Na Slovensku a v Chorvatsku svoji satelitní služby nedávno prodala. Placený sportovní kanál Digi Sport, který rovněž patří do portfolia RCS&RDS, nedávno přišel o vysílací práva na anglickou fotbalovou Premier league, které držel poslední tři roky.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.