Hlavní navigace

Satelitní operátor Astra spustí 4. května první 3D demo kanál

21. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

21. 4. 2010

Satelitní operátor SES Astra dnes oznámil, že počínaje 4. květnem spustí svůj první 3D demo kanál, který by měl zvýšit zájem o trojrozměrnou televizi. Stane se tak při příležitosti mezinárodní veletrhu Anga, který se bude konat od toho dne až do 6. května v Kolíně nad Rýnem. Program bude šířen free-to-air, tedy nekódovaně, prostřednictvím pozice 23,5 st. východně.

Jak uvedl prezident a CEO telekomunikačního operátora Ferdinand Kayser, se zahájením prodeje prvních 3D televizorů a spuštěním prvního 3D demo kanálu v Evropě, přichází čas na podporu této technologie. Astra úzce spolupracuje s předními výrobci elektroniky, rozhlasovými stanicemi a dalšími partnery. Testy 3D TV na satelitu už má za sebou v tuto chvíli například Velká Británie, která zprostředkovala sportovních fanouškům první takto zpracovaný fotbalový zápas, francouzský Canal+ pak spustí trojrozměrnou televizi v prosinci letošního roku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.