Hlavní navigace

Satelitní operátoři šíří dokumentární kanál Discovery stále v původním formátu 4:3

Lukáš Polák

Přesto, že na moderní obrazový formát 16:9 přešla dokumentární stanice Discovery Channel oficiálně již včera, provozovatelé českých satelitních služeb ho svým klientům stále poskytují v poměru 4:3.

Doba čtení: 1 minuta

Čeští satelitní operátoři jako by si ani nevšimli včerejšího přechodu dokumentárního kanálu Discovery Channel do moderního obrazového formátu 16:9. Všichni bez výjimky ho nabízejí svým zákazníkům nadále ve formátu 4:3. Server DigiZone.cz si tuto skutečnost ověřil včera u Digi TV, freeSATu by UPC DirectSkylinku. Oficiálně je Discovery Channel distribuován v poměru stran 16:9 od včerejší 11. hodiny dopolední.

K TÉMATU: Discovery Channel přejde v dubnu na širokoúhlý formát 16:9

Satelitní operátoři Digi TV a freeSAT by UPC Direct poskytují svým klientům shodnou verzi Discovery Channel, a to konkrétně Hungary. U obou služeb je formát obrazu nadále ve 4:3 s černými vertikálními pruhy po stranách, logo je však vysíláno již širokoúhle. Na obrazovce tedy působí jako smrštěné. Verze Discovery Channel Central Europe, kterou nabízí Skylink, je dokonce v původním zobrazení 4:3 včetně loga, což ale nebude chyba na straně operátora.

Našli jste v článku chybu?