Hlavní navigace

Satelitní Skylink vysvětluje, proč zařadil kanál DokuCS do balíčku MULTI HD

18. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 1. 2010

Výkonný ředitel satelitní platformy Skylink Jaromír Glisník dnes serveru DigiZone.cz vysvětlil, proč se objevil nový dokumentární program DokuCS pouze v balíčku MULTI HD a nikoliv také ve službě MULTI. Balíček MULTI HD je určen pro domácnost, které záleží na kvalitě, ale vyžaduje i výběr. V tomto balíčku jsou programy vysílané v nejlepší dostupné kvalitě. Existují-li v HD, pak v HD, neexistují-li, pak v SD, uvedl Glisník.

K TÉMATU: Co nabídnou programy Doku CS a chystaná Muzika CS?

V nabídce Skylinku podle jeho slov není příhodnější balíček, kde by se měly SD programy v MPEG-4 vysílat. Pokud bychom DokuCS zařadili do MULTI, většina zákazníků by naříkala, že platí za něco, co nemohou sledovat. Pokud bychom jej zařadili do HD PLUS, naříkali by, že platí za SD program, který nechtěli, vysvětlil výkonný ředitel Skylinku.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: V satelitním Skylinku se objeví nový program – Doku CS

Bezplatné zařazení kanálu DokuCS do balíčku MULTI HD je dle jeho názoru nejlogičtějším řešením a zároveň dobrou perspektiva do budoucna. Je možné, že v MPEG-4 zařadíme i jiné programy. Žádný konkrétní však nemáme v plánu, dodal na vysvětlenou Glisník, zdali se v této službě objeví také další programy. Stanice Doku CS byla do nabídky Skylinku zařazena nečekaně minulý týden ve čtvrtek, avšak pouze s několika snímky, v ostrém provozu se představí pravděpodobně příští měsíc.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.