Hlavní navigace

Severočeský vysílač Buková hora má výluku digitální televize. Přidá se i rozhlas

10. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pokud jste v dosahu severočeského vysílače Buková hora, až do 15 hodin se budete muset obejít bez jeho signálu. České Radiokomunikace zde provádějí údržbovou přestávku.

Bez všech televizních programů šířených digitální cestou a také rozhlasových stanic Českého rozhlasu a Rádia Proglas distribuovaných prostřednictvím DVB-T se musí obejít až do 15 hodin diváci v severních Čechách. Právě na dnešní den naplánovaly České Radiokomunikace, dominantní poskytovatel vysílacích služeb v naší republice, údržbovou přestávku na vysílači Buková hora. Jde konkrétně o kanály 33, 55 a 58. Zásah tohoto vysílače je obrovský. Lze ho zachytit například i na východě Čech nebo v jejich středu.

ebf - tip do článku - debata

BLOG AUTORA: Na návštěvě u… vysílače Buková hora

Dotčení diváci ale nemusí propadat panice. Je možné, že během výluky Bukové hory budou moci televizní vysílání nadále sledovat. Jsou-li tedy v dosahu chomutovské Jedlové hory, která funguje ze severočeským stanovištěm v takzvané jednofrekvenční síti SFN – s výjimkou multiplexu 3 na kanálu 55. Ten odtud vůbec nevysílá. Od deváté hodiny dopolední se odmlčí také rozhlasové stanice – ČRo Sever (88.8 MHz), Frekvence 1 (93,5 MHz), ČRo 3 – Vltava (104,5 MHz), ČRo 1 – Radiožurnál (90,9 MHz) a Rádio Impuls (102 MHz).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).