Portál Seznam.cz oznámil partnerství se společností 3GVision, která se specializuje na řešení v oblasti mobilních čárových kódů. Výsledkem této spolupráce bude uvedení bezplatné softwarové čtečky QR kódů v barvách portálu Seznam.cz a s českou lokalizací. Čtečka bude dostupná pro platformy iPhone, Android, Windows Mobile nebo Symbian. Datum jejího zpřístupnění uživatelské veřejnosti však česká portálová jednička zatím nespecifikovala.
Čtečka je schopná pomocí fotoaparátu vestavěného do mobilu přečíst informace z tzv. QR kódu. Ten je možné vidět např. u loga firem, zboží, na billboardech, plakátech nebo webových stránkách. Přečtením tohoto kódu Seznam QR čtečkou dostávají uživatelé nejnovější zprávy, informace o sportu a počasí, dále pak přístup k lokalizovaným mapám, videu, zvláštním cenovým nabídkám nebo turistickým informacím,
vysvětluje se v tiskové zprávě. Tématu jsme se věnovali již v dřívějším článku Budoucnost a současnost „čárových“ kódů pro mobily.