Hlavní navigace

Seznamy na Twitteru: zpřehlednění i snazší sdílení

2. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už dříve jsme vás informovali, že Twitter chystá zavedení vytváření seznamu uživatelů (lists). Od té doby začal Twitter s pozvolným aktivováním nové funkce u jednotlivých uživatelských účtů. Uživatelé si tak už mohou vyzkoušet vytváření seznamů uživatelů resp. mikroblogů na Twitteru. Seznamy (lists) lze vytvářet veřejné nebo soukromé. Nová funkce má hlavně dvě výhody: snazší správa sledovaných uživatelů a prohloubení komunitního charakteru Twitteru jako takového. Můžete si například vytvořit…

Už dříve jsme vás informovali, že Twitter chystá zavedení vytváření seznamu uživatelů (lists). Od té doby začal Twitter s pozvolným aktivováním nové funkce u jednotlivých uživatelských účtů. Uživatelé si tak už mohou vyzkoušet vytváření seznamů uživatelů resp. mikroblogů na Twitteru. Seznamy (lists) lze vytvářet veřejné nebo soukromé. Nová funkce má hlavně dvě výhody: snazší správa sledovaných uživatelů a prohloubení komunitního charakteru Twitteru jako takového. Můžete si například vytvořit soukromé seznamy přátel, příbuzných a kolegů. V uživatelském rozhraní pak lze jednoduše sledovat např. jen příspěvky od uživatelů ze seznamu rodinných příslušníků, aniž by se vám mezi ně pletly příspěvky od kolegů nebo přátel. Lists tedy mohou fungovat jako složky resp. štítky pro třídění následovaných uživatelů.

Lze ovšem vytvářet i veřejné seznamy. Ty mají kromě lepšího třídění následovaných uživatelů ještě jednu výhodu: dají se jednoduše sdílet. Můžete si tak třeba vytvořit seznam zajímavých mikroblogů a kdokoliv se může přidat mezi jeho odběratele. Začne tak spolu s vámi sledovat vaše výběrové mikroblogy, aniž by si musel ručně přidávat jednotlivé uživatele ze seznamu mezi následované. Bude jistě zajímavé sledovat využití seznamů skrze API. Již teď se slibně jeví připravované projekty typu TLISTS nebo Listorious. Zatím se nová funkce nachází ve fázi veřejného testování. (Twitter Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.