Hlavní navigace

SGI neohlásila bankrot

Aleš Miklík

Minulý týden jste se na blogu Petra Šnajdra na Lupě (a také v naší sobotní týdenní revizi) mohli dočíst, že známá počítačová firma Silicon Graphics, Inc. (SGI) ohlásila bankrot. Jak nás však dnes upozornila Helena Matalová z SGI, tato zpráva zcela neodpovídá skutečnosti. Jako součást již dříve oznámené a plánované restrukturalizace naší společnosti, SGI dne 8. května 2006 oznámila, že dosáhla dohody se všemi svými přednostními bankovními věřiteli a s držiteli významných objemů pohledávek na…

Minulý týden jste se na blogu Petra Šnajdra na Lupě (a také v naší sobotní týdenní revizi) mohli dočíst, že známá počítačová firma Silicon Graphics, Inc. (SGI) ohlásila bankrot. Jak nás však dnes upozornila Helena Matalová z SGI, tato zpráva zcela neodpovídá skutečnosti.

Jako součást již dříve oznámené a plánované restrukturalizace naší společnosti, SGI dne 8. května 2006 oznámila, že dosáhla dohody se všemi svými přednostními bankovními věřiteli a s držiteli významných objemů pohledávek na podmínkách plánu reorganizace, který sníží dluhy společnosti o přibližně 250M USD a značně zjednoduší kapitálovou strukturu společnosti v blízké budoucnosti, vysvětlila nám Helena Matalová.

Reorganizace je plánována bez narušení každodenních provozních a obchodních aktivit se zákazníky a partnery se zaměřením na rozvoj vědomostního potenciálu a posílení pozice na trhu, dodala také. Více informací o celém problému se můžete dozvědět také v tiskové zprávě SGI.

Našli jste v článku chybu?