Hlavní navigace

Skončí přechod na digitální vysílání dřív? O tom se dnes jedná v Praze

22. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
22. 9. 2010

Skončí proces televizní digitalizace v České republice příští rok v listopadu, nebo až v červnu 2012? Tuto otázku dnes bude v Praze řešit Národní koordinační skupina (NKS) pro přechod ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) a s ním i někteří hráči na televizním trhu prosazují, aby digitalizace skončila již 11. listopadu 2011.

K TÉMATU: Česká televize urychlí digitalizaci. Do tří měsíců bude mít pokryto

Rozpočet a s tím i termíny se aktuálně v rámci NKS diskutují, dnes je k tomu pracovní jednání. Ve hře je totiž stále možnost i námi podporovaného dřívějšího ukončení analogu – dříve než datum z Technického plánu přechodu 30. června 2012 a s tím souvisejí i aktuální alternativy rozpočtu a způsob ukončení, včetně převodu případných nevyčerpaných prostředků na stanovené účely, potvrdil serveru DigiZone.cz národní koordinátor digitalizace Zdeněk Duspiva.

MM socky3

K termínu ukončení digitalizace by měly být spuštěny všechny velké digitální vysílače v České republice a vypnuty všechny velké i malé analogové televizní vysílače, včetně dokrývačů. Vládní harmonogram digitalizace dosud počítá s tím, že analogové televizní vysílání v tuzemsku skončí ke konci listopadu 2011, ovšem s výjimkou dvou oblastí: na Jesenicku a Zlínsku by se tak mělo stát k 30. červnu 2012.

Termínu dokončení digitalizace se bude podrobněji věnovat zítřejší článek na DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.