Hlavní navigace

Skylink avizuje lednové přelaďování na satelitu, zveřejnil plánované změny

30. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ TABULKA – Zákazníci se satelitními přijímači vybavenými funkcí FastScan se tímto problémem nemusí zabývat – změny u nich proběhnou automaticky.

Satelitní operátor Skylink, respektive jeho provozovatel, lucemburská skupina M7 Group, dnes oficiálně zveřejnila seznam změn, které proběhnou v lednu na pozici 23,5 stupně východně. Pro čtenáře DigiZone.cz už nepůjde o žádné překvapení, naše redakce o prvních z nich už informovala koncem listopadu, a později také v průběhu prosince. Pro další sledování všech nových i stávajících televizních programů, je potřeba znovu naladit tyto programy na satelitním přijímači. Některé programy bude možno naladit již dříve. Pro lepší představu přinášíme tabulku pod touto aktualitou.

Cloud23

K TÉMATU: Skylink chystá na leden přelaďování. Věří, že ho spojí s dalším rozšířením nabídky

Zákazníci se satelitními přijímači vybavenými funkcí FastScan (většina přijímačů s označením Skylink Ready) se tímto problémem nemusí zabývat – naladění nových programů a všechny změny parametrů vysílání se na takovémto přijímači provedou vždy automaticky. Ostatní zákazníci Skylinku budu muset naladit tyto programy manuálně. Doporučujeme postupovat dle návodu k obsluze satelitního přijímače. Všechny nové parametry pro naladění jsou uvedeny v následující tabulce. I když přibylo více nových HD programů a změny parametrů se týkají většího počtu stávajících programů, stačí ve skutečnosti naladit jen 6 uvedených frekvencí.

Tabulku lze zvětšit do původní velikosti kliknutím.
Zdroj: Skylink

Tabulku lze zvětšit do původní velikosti kliknutím.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).