Hlavní navigace

Skylink jedná o spolupráci s bulharskou službou Satelitte BG

20. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 1. 2011

Spolupráce satelitní služby Skylink, jejímiž provozovateli jsou společnosti TradeTec a Towercom, by se brzo mohla rozrůst o další subjekt. Nevylučuje to výkonný ředitel TradeTecu, který je zástupcem Skylinku v tuzemsku, Jaromír Glisník. Jednalo by se o satelitní službu Satelitte BG – nového bulharského operátora, který začne oficiálně distribuci svých programů od 1. února.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Astra potvrdila otevření satelitní pozice CS Linku a Skylinku pro Bulhary

S Bulhary jednáme, potvrdil DigiZone.cz Glisník s tím, že nic konkrétního však v současné době ještě domluvené není. Skylink a Satelitte BG mají společné to, že obě služby jsou, respektive budou distribuovány prostřednictvím pozice 23,5 stupně východně. Česko-slovenská platforma by si tak mohla vybrat některé programy, které by byly vhodné pro tuzemského diváka, a na oplátku by Bulharům poskytla pomocí takzvaného simulcryptu (sdíleného kódování) některé své kanály. Skylink již v současné době spolupracuje s nizozemskou službou Canal Digitaal a určitým způsobem i s konkurenčním CS Linkem.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.