Hlavní navigace

Sloučení ČT a ČRo by ublížilo rozhlasu, míní Pleva

26. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 3. 2007

Poslanec Petr Pleva (ODS) je proti mechanickému sloučení veřejnoprávních médií, které navrhnuje například exministr kultury Vítězslav Jandák (ČSSD). Sloučením České televize (ČT) s Českým rozhlasem (ČRo) by se musel sjednotit také dosud samostatný koncesionářský poplatek za každé médium, čímž by podle Plevy mohl ČRo utrpět, protože rozhlas je samozřejmě ten slabší partner. Člen Stálé komise pro sdělovací prostředky a bývalý režisér dramatické tvorby ČRo Brno to uvedl v Nedělním videorozhovoru Českých médií.

ICTZ23

(Česká) televize, která, ať bude mít, kolik chce peněz, bude mít pořád málo, by trošku mohla (Český) rozhlas vysát a jeho některé kulturní aktivity, při současném nastavení zákonů, by mohly být potlačeny, podotkl Petr Pleva serveru Česká média. Zároveň ale nevidí veřejnoprávní fúzi jako nemožnou: Pokud bychom tedy uvažovali o možném sloučení těchto dvou institucí, pak by to muselo být na základě nového zákona, kde by se jasně vymezily povinnosti a, dejme tomu, možná i rozdělení těch finančních prostředků, tak, aby ČRo nemohl být poškozen.

Vzorem spojení rozhlasu s televizí je BBC ve Spojeném království. Koncesionáři tu platí poplatek jeden, ale speciální úřad ho přerozděluje mezi jednotlivé stanice rozhlasu a televize podle předem stanovených kritérií.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.