Hlavní navigace

Slovak Sport.TV se stává čím dál tím významnějším hráčem na poli těchto kanálů

16. 3. 2013
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Zatím posledním zásahem tohoto slovenského tematického kanálu je získání vysílacích práv pro přenosy z kanadsko-americké NHL.

Slovak Sport.TV získala práva pro NHL

Nejen na Fandovi, ale také na chystaném druhém kanálu slovenské stanice Slovak Sport.TV, která bude vysílat volně jako bezplatný program, se od letošního roku objeví přenosy z kanadsko-americké hokejové NHL. Nákup práv pro tuto soutěž na roky 2013 až 2016 potvrdil slovenskému serveru Mediálne.sk ředitel Slovak Sport.TV Róbert Greguš. Na svojí stránce na Facebooku poté stanice uvedla, že NHL bude vysílat na novém free-to-air kanálu Slovak Sport.TV 2.

NHL se na novém programu objeví hned od nové sezóny, Slovak Sport.TV 2 má odstartovat do konce srpna. Dosud vlastnila práva pro přenosy NHL na slovenském trhu pouze společnost CET 21, provozovatel televizí Nova a Markíza a placeného kabelového a satelitního kanálu Nova Sport. Z volně šířených stanic na českém a slovenském trhu dosud nabízel vybrané zápasy NHL pouze Fanda, mužský kanál Novy. Dříve některé přenosy nabízel i hlavní program Novy.

Spolu s přechodem kanálu do ostrého režimu došlo také k úpravě jeho loga.
Repro foto Slovak Sport.TV

Slovak Sport.TV se stala rovnoprávných hráčem na poli sportovních kanálů působících na česko-slovenském trhu. Stále se ale věnuje primárně sportu ze Slovenska.

Jan Potůček: Slovak Sport.TV zakoupil práva na NHL. Dá ji na chystaný druhý, neplacený kanál

Mladá fronta nechce zaplatit pohledávky za TV Metropol

Vlastníkem vysílací licence pražské TV Metropol není vydavatelství Mladá fronta, jak by se mohlo zdát z informací, které se objevily v posledních dnech. Firma totiž veřejně odmítla zaplatit dluh, který má TV Metropol vůči společnosti Café Retro za pronájem prostor pro svoje studio ve Francouzské ulici na Praze 2. Licencovaná společnost Metropol TV kvůli tomu čelí insolvenčnímu řízení. Podle agentury ČTK dluží celkem 349 300 korun.

Vydavatelství Mladá fronta v uplynulých dnech potvrdilo, že vyrábí nové pořady pro TV Metropol a do několika týdnů obnoví plnohodnotné vysílání. Nyní se ale ukazuje, že tak činí nikoli z pozice majitele, ale servisní společnosti, která má na starosti obsah vysílání a obchodní aktivity. Mluvčí Mladé fronty Pavla Míčová serveru DigiZone.cz řekla, že televizní divize vydavatelství nabere část původních zaměstnanců TV Metropol a vystaví nové obchodní oddělení z dvacítky inzertních manažerů.

Metropol může už nyní diváky oslovit některými pořady, které zdaleka překračují hranice Prahy. Svůj formát tu má například sexuoložka a bývalá partnerka kontroverzního novináře Jiřího X. Doležala Alex Doležalová.
Autor: repro foto TV Metropol

Budoucnost TV Metropol je díky jejím dluhům stále zahalena řadou otazníků.

Jan Potůček: Insolvenční řízení proti TV Metropol odhalilo, že jejím vlastníkem není Mladá fronta

Jan Potůček: TV Metropol obnoví řádné vysílání “do několika týdnů”, slibuje její nový majitel

Lukáš Polák: Televize Metropol přejde na běžné vysílání, převezme ji vydavatelství Mladá fronta

freeSAT rozšíří nabídku o žádané kanály

V nabídce satelitní služby freeSAT by UPC Direct, kterou provozuje společnost UPC DTH, se v blízké době objeví tři nové kanály lokalizované do češtiny, případně slovenštiny. Na dnešní konferenci Prague Business Breakfast pořádanou společností Telenor Satellite Broadcasting a serverem Broadband TV News to oznámil výkonný ředitel operátora Magnus Ternsjö. Půjde o Primu Zoom, Travel Channel HD a Dajto. Podrobnosti manažer ze společnosti UPC DTH zatím neupřesnil.

Tyto programy jsou hodnoceny veřejností velmi pozitivně a jsme rádi, že je budeme moci brzy přivítat ve své nabídce, uvedl Ternsjö. Prima Zoom je prozatím nejnovějším přírůstkem do rodiny společnosti FTV Prima, která provozuje Primu family, Primu Cool a Primu love. Stanice odstartovala 1. února a provozovatel ji označuje jako program pro diváky, kteří „chtějí vědět víc“. Travel Channel HD není HD verzí klasického Travel Channelu, nabízí jiný obsah. Dajto je třetím kanálem firmy Markíza Slovakia a orientuje se především na mužskou část publika.

Prima Zoom bude vítaným rozšířením základních programových nabídek operátorů Skylink a CS Link.
Autor: FTV Prima

Primy Zoom se konečně dočkají i klienti satelitní televize od UPC.

Lukáš Polák: Satelitní služba freeSAT rozšíří nabídku o Primu Zoom, Travel Channel HD a Dajto

Stručně

Čtrnáct nových programů rozšířilo nabídku největší IPTV služby v Česku, O2TV od společnosti Telefónica. Dva z nich vysílají ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV).

Jan Potůček: O2TV zařazuje 14 nových programů, včetně Film Europe HD a Discovery HD

Tematický kanál Slovak Sport.TV, který je kromě našich východních sousedů dostupný i v České republice, už si mohou prostřednictvím internetu předplatit i zájemci o jeho přenosy.

Lukáš Polák: Slovak Sport.TV začala nabízet na internetu přenosy v HD. Za měsíc chce pouhá tři eura

Nabídka digitální kabelové televize od společnosti UPC Česká republika se od středy 20. března rozšíří o další program ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Půjde konkrétně o Animal Planet HD.

Lukáš Polák: Po satelitní televizi UPC zamíří stanice Animal Planet HD i do digitálního kabelu

Ukázka z vysílání dokumentárního kanálu Animal Planet HD
Autor: repro foto Animal Planet HD

Ukázka z vysílání dokumentárního kanálu Animal Planet HD

Proměna tematického kanálu Film+ týkající se relaunche grafiky a obrazového formátu 16:9, která byla již provozovatelem stanice avizována, proběhne hned 1. dubna.

Lukáš Polák: Film+ projde proměnou hned 1. dubna, chystá i nové tematické bloky

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) nakonec povolil pro Brno regionální síť s číslem 13 a nikoliv 9, jak původně uváděl ve své elektronické databázi. Vyplývá to z aktuálních změn, které v přehledu lokálních multiplexů regulační orgán provedl.

Lukáš Polák: V Brně bude nakonec vysílat Regionální síť 13, její výkon je však minimální

Content First 2022_tip temata

Rumunská společnost RCS&RDS, která je na Slovensku a v dalších regionech provozovatelem satelitní televize Digi TV, uvažuje u našich východních sousedů o prodeji své kabelové televize.

Lukáš Polák: Vlastník Digi TV chce prodat na Slovensku svoji kabelovku, tvrdí rumunský deník

Anketa

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je):

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.