Hlavní navigace

Sport 5 už bude z nových prostor připraven pro vysílání v HD kvalitě

21. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
21. 2. 2012

Motoristický kanál Sport 5 už bude v nových prostorech, ve kterých bude sídlit, připraven pro vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Serveru DigiZone.cz to řekl nový ředitel tohoto programu Martin Šlechta. Neznamená to ale, že stanice bude takto vysílat. HD vysílání je náročné na datový tok a v nejbližší době ho neplánujeme, řekl DigiZone.cz Šlechta.

MMF24

K TÉMATU: Sport 5 povede exšéf techniky a výroby televize Z1, přestěhuje ho do Prahy

Vzhledem k tomu, že používaná technika televize už je na dnešní dobu zastaralá, dojde k její obměně. Rozhodli jsme se postavit televizi s novou technologií. Chceme, aby k divákovi putoval obraz v té nejlepší možné kvalitě, uvedl šéf Sportu 5. Stanice bude sídlit v prostorách budovy Mercedes-Benz M3000 v pražském Karlíně, ulice Šaldova 36, její studio však budě na Těšnově, odkud se bude vysílat i živě. Co se týká plánu do budoucna, mělo by dojít k většímu mapování českého motorismu. Programové novinky by měly přijít na řadu až příští rok.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).