Hlavní navigace

Sportovní kanál vlastníka Digi TV má i svou HDTV verzi

4. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 2. 2010

Kanál Digi Sport, který v Rumunsku a Maďarsku provozuje společnost RCS&RDS, vlastník satelitní platformy Digi TV, má také svou verzi ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Tu firma šíří v kabelových a IPTV sítích v první zmiňované zemi. Program s názvem Digi Sport HD byl uveden do ostrého provozu minulý měsíc, vysílá však již od konce loňského listopadu. Podle zákazníků operátorů, u kterých je stanice dostupná, je její obrazová kvalita velmi dobrá.

K TÉMATU: Majitel Digi TV chystá sportovní kanál, shodují se lidé z branže

BRAND23 Workshop

Co se týká programové náplně, v nativním HD je podle informací diskutujících dostupná např. fotbalová Bundesliga, stejně jako španělská a italská liga a motoristické Moto GP. Zbytek programu je přepočítáván z klasického rozlišení. O kanálu Digi Sport se mluví v souvislosti s jeho možným vstupem do České republiky. Alespoň se na tom shodují odborníci z branže – zástupci tuzemských sportovních stanic i i podnikatel Jaroslav Vacek, jehož společnost Pragosport dosud vlastnila práva pro přenosy Premier League.

Ukázka z vysílání kanálu Digi Sport HD. Foto: Sateliti.info

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).