Hlavní navigace

Stáhněte si digitální brožuru pro Prahu

24. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

24. 4. 2009

Národní koordinační skupina vydala digitální brožuru pro pražské obyvatele. Brožura „digitalizace krok za krokem“ je další z aktivit, která má Pražanům pomoct k bezproblémovému přechodu na digitální vysílání. Obsahuje odpovědi na nejčastější otázky kolem digitálního vysílání, všechny potřebné termíny, různé argumenty a údaje k možnostem příjmu a další informace. Zmiňuje například i možnost příjmu rozhlasových stanic, která se v rámci státní kampaně dosud příliš nezdůrazňovala.

STÁHNĚTE SI: Digitální brožura NKS pro Prahu [PDF – 1.8 MB]

Na stranách 14–16 je i podrobný pavouk k tomu, co je třeba udělat aby se přechod na digitální vysílání podařil bez problémů. Pavouk se týká všech platforem, nikoliv tedy jen DVB-T. Brožura přináší i popis nejčastějších funkcí set top boxů a možností propojení s TV přijímačem. Na poslední straně je maskot digitalizace Digiboy, který informuje, že analogovému vysílání skutečně odzvoní 30. dubna.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.