Hlavní navigace

Stanice ESPN se stáhly z Evropy, v Česku a na Slovensku nemají náhradu

1. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Na některé trhy vstupuje známá značka Fox Sports, v Německu spustí provozovatel tamního Sportu 1 novou stanici s názvem Sport 1 US. Startuje tu i Eurosport 2 HD.

Zájemci o americké sporty to budou mít od dnešního dne s jejich vyhledáváním o něco těžší. Jak už server DigiZone.cz dlouhodobě avizoval, k 31. srpnu v Evropě přestaly působit stanice ESPN America a ESPN Classic. Značka ESPN bude exkluzivně dostupná pouze ve Velké Británii a Irsku. Diváci tak budou muset pátrat po amerických sportech na různých kanálech, případně hledat alternativy. Co se týká kanadsko-americké NHL, vyhoví Nova Sport a Fanda, například s přenosy baseballové MLB už ale bude problém. ESPN sice odkazuje na svou službu ESPN Player, zde je však roční „ESPN College Pass“ zpoplatněn částkou 110 euro.

cif-tip-téma-foto

Kanály ESPN upozorňují, že došlo k ukončení jejich distribuce v Evropě
Autor: repro foto ESPN America

Kanály ESPN upozorňují, že došlo k ukončení jejich distribuce v Evropě

K TÉMATU: Odchod ESPN z Evropy čeří emoce, diváci včetně Česka a Slovenska však mají smůlu

Diváci v ostatních zemích to budou mít jednodušší. Například v Nizozemsku a v Itálii nastoupí na trh nově stejně tematicky zaměřená stanice Fox Sports. V Německu se pak diváci dočkají programu Sport 1 US. Jak již název napovídá, půjde o kanál provozovatele populárního nekódovaného Sportu 1, který je prostřednictvím satelitu dostupný i v České republice a na Slovensku. Sport 1 v poslední době značně investoval do nákupu vysílacích práv a spustil i rozhlasovou stanici Sport1.fm. Sport 1 US bude ode dneška dostupný v nabídkách Kabel Deutschland, Sky Deutschland, Unitymedia a Kabel BW. Od srpna bude také exkluzivně v německé satelitní televizi Sky spuštěn program Eurosport 2 HD.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.