Hlavní navigace

Stanice ESPN se stáhly z Evropy, v Česku a na Slovensku nemají náhradu

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO Na některé trhy vstupuje známá značka Fox Sports, v Německu spustí provozovatel tamního Sportu 1 novou stanici s názvem Sport 1 US. Startuje tu i Eurosport 2 HD.

Doba čtení: 1 minuta

Zájemci o americké sporty to budou mít od dnešního dne s jejich vyhledáváním o něco těžší. Jak už server DigiZone.cz dlouhodobě avizoval, k 31. srpnu v Evropě přestaly působit stanice ESPN America a ESPN Classic. Značka ESPN bude exkluzivně dostupná pouze ve Velké Británii a Irsku. Diváci tak budou muset pátrat po amerických sportech na různých kanálech, případně hledat alternativy. Co se týká kanadsko-americké NHL, vyhoví Nova Sport a Fanda, například s přenosy baseballové MLB už ale bude problém. ESPN sice odkazuje na svou službu ESPN Player, zde je však roční „ESPN College Pass“ zpoplatněn částkou 110 euro.

Kanály ESPN upozorňují, že došlo k ukončení jejich distribuce v Evropě
Autor: repro foto ESPN America

Kanály ESPN upozorňují, že došlo k ukončení jejich distribuce v Evropě

K TÉMATU: Odchod ESPN z Evropy čeří emoce, diváci včetně Česka a Slovenska však mají smůlu

Diváci v ostatních zemích to budou mít jednodušší. Například v Nizozemsku a v Itálii nastoupí na trh nově stejně tematicky zaměřená stanice Fox Sports. V Německu se pak diváci dočkají programu Sport 1 US. Jak již název napovídá, půjde o kanál provozovatele populárního nekódovaného Sportu 1, který je prostřednictvím satelitu dostupný i v České republice a na Slovensku. Sport 1 v poslední době značně investoval do nákupu vysílacích práv a spustil i rozhlasovou stanici Sport1.fm. Sport 1 US bude ode dneška dostupný v nabídkách Kabel Deutschland, Sky Deutschland, Unitymedia a Kabel BW. Od srpna bude také exkluzivně v německé satelitní televizi Sky spuštěn program Eurosport 2 HD.

Našli jste v článku chybu?