Hlavní navigace

Start Mezzo HD se odkládá až na příští rok

30. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

30. 10. 2009

Francouzský kanál Mezzo HD, který měl odstartovat již letos v prosinci také ve vybraných sítích operátorů v České republice, odložil datum svého startu. Jeho provozovatel, společnost Lagardère Active, to odůvodnila technickými problémy. Zahájení bylo z technických důvodů odloženo na únor až první polovinu března, uvedla pro DigiZone.cz Štěpánka Červenková, která bude stanici na českém trhu zastupovat.

K TÉMATU: Do Česka míří HDTV program s klasickou hudbou. Bude o něj zájem?

Mezzo HD bude dalším programem pro náročného diváka orientovaného na hudbu. Slibuje nejen přenosy ve vysokém rozlišení, ale např. prostorový zvuk Dolby Digital 5.1, přenosy z opery, baletu, koncertů, recitálů nebo jazzu. Vysílání by mělo být také opatřeno titulky, a to ve čtyřech jazycích – francouzštině, angličtině, ruštině a polštině. Na rozdíl od konkurenčního programu Brava HDTV, který je k dispozici pouze v několika málo zemích, se počítá pro Mezzo HD s distribucí ve 39 zemích po celém světě.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.