Hlavní navigace

T-Mobile spustí v Česku svou satelitní službu Magio Sat

9. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 6. 2010

Telekomunikační operátor T-Mobile připravuje na českém trhu spuštění satelitní televize, kterou nabízí již v Maďarsku a později s ní expandoval také na Slovensko. Dnes o tom informuje ekonomický deník E15. Společnost se oficiálně prostřednictvím tiskové mluvčí k této problematice nevyjádřila, ale tuto skutečnost nevyvrátila. Expanzí Magio Sat do České republiky dojde na tuzemském trhu ke spuštění páté satelitní platformy – po CS Linku, Digi TV, Skylinku a UPC Direct.

MM AI t

ČTĚTE TAKÉ: Magio Sat nabídne interaktivitu i HD programy. Do Česka se zatím nechystá

Jednali jsme spolu a jsme otevřeni spolupráci, uvedl pro E15 výkonný ředitel společnost TradeTec, zástupce Skylinku v České republice, Jaromír Glisník, na dotaz, zdali T-Mobile jednal s firmou o možném pronájmu kapacity. Podle deníku to měl být i případ společnosti Media Vision, která je operátorem konkurenčního CS Linku. Deník připomíná, že se T-Mobile zaměřil na satelitní televizi poté, co byl v tuzemsku pohřben projekt pozemní digitální televize pro přenosná zařízení (DVB-H). Možnost expanze platformy do Česka zmínil pro DigiZone.cz již koncem minulého roku projektový manager Slovak Telekomu Michal Diviš.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).