Hlavní navigace

TechniSat DigiPal 2 TX: král po kosmetice

2. 1. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 118483
Do nového roku vstoupíme na DigiZone.cz se staronovým set-top-boxem. DigiPal 2 leží na výsluní přízně českých spotřebitelů už více než rok, základní variantu ale nedávno na pultech vystřídala úprava TX. Jak moc se liší a v čem je jiná? Ani pozorné oko mnoho rozdílů nenajde, přesto set-top-boxu DigiPal 2 TX dopřejme samostatnou recenzi.

Popravdě řečeno, novinek přinesl DigiPal 2 TX jen minimum. Nejvýraznější je nová krabice, která je menší, a mezi vícejazyčnými popisky zbylo místo i na češtinu. Dovnitř se už nevešel kabel SCART, který proto někteří prodejci přibalují na bok obalu.

DigiPal 2 TX

Na přístroji samotném jsou větší perforace kolem konektorů, proto si majitelé mohou do set-top-boxu zapojit i kabely větší tloušťky. Výrobku zůstaly malé rozměry, nízká hmotnost i mizivá spotřeba sedmi wattů za provozu a tří ve standby. Mírně upravené jsou některé možnosti menu, ale tím změny končí. Koho zajímá více textu, nalezne ho v původní recenzi na DigiPal 2. Pro všechny je tu pak obrazová přehlídka upraveného modelu TX.

DigiPal 2 TX bok
DigiPal 2 TX zezadu

TechniSat pamatuje na lidi se dvěma stejnými set-top-boxy na jednom místě. Pro dálková ovládání si mohou na přijímači vybrat ze dvou různých frekvencí označených jako Sat 1 a Sat 2. Přiložený dálkový ovladač ale bohužel přepínání na druhou frekvenci nenabízí, vysílá signál jen jako Sat 2. Pro využití první frekvence si proto lidé musí dokoupit ovladač univerzální. Ten si mohou pak nastavit buď jen pro ovládání set-top-boxu nastaveného na Sat 1 nebo dokonce pro práci s oběma jednotkami, mezi kterými si divák vybere.

DigiPal 2 TX ovladac

Malé balení s českými popisky

DigiPal 2 TX krabice
DigiPal 2 TX krabice II

Jednoduchá instalace

Jedinou vadou prvního spuštění jsou místy přebývající anglické popisky. Na dalších místech už čeština jen kvete.

DP2 TX Instalace 1
DP2 TX Instalace 2
DP2 TX Instalace 3
DP2 TX Instalace 4
DP2 TX Instalace 5
DP2 TX Instalace - hledani
DP2 TX Instalace - hotovo

Dodatečné vyhledávání a setřídění programů

Komu set-top-box nenajde všechny stanice na první pokus, může si vybrat další hledání pouze ve vybraném rozsahu kanálů. Nové stanice jdou samozřejmě zatřídit do původního seznamu podle vůle uživatele.

DP2 TX Prodlouzene vyhledavani
DP2 TX Prodlouzene vyhledavani II
DP2 TX Setrideni programu

Propracovaný infopanel a programový průvodce

DP2 TX Info
DP2 TX Info detail

EPG umožňuje zobrazit si nabídku jen vybraného žánru. Zvolené pořady dovede přístroj rychle přetlumočit do soupisky časovače.

DP2 TX EPG
DP2 TX EPG II
DP2 TX EPG III

Časovač s několika variantami opakování

Nastavení časovače umožňuje opakovat akci jednou, denně, každý týden, ve všední dny, nebo jen o víkendu.

DP2 TX Casovac
DP2 TX Casovac II

Rádio a tisícistránkový teletext

Teletext set-top-boxu DigiPal 2 TX nabízí po prvním načtení informace bez čekání. Paměť na tisíc stran zbaví uživatele zdlouhavého pohledu na přetáčející se číselník.

DP2 TX Teletext
DP2 TX Radio

Graficky jednoduché menu

DP2 TX Menu
DP2 TX Nastaveni

Podtrženo sečteno

Umí dobře česky - pečeť

TechniSat DigiPal 2 TX je důstojnou, tedy spíš prakticky shodnou, náhradou za svého předchůdce. Žádné závratné novinky od něj nečekejte. Pokud už sami máte původní DigiPal 2, nový přístroj rozhodně není důvodem ke změně. Pro všechny ostatní zůstane ale set-top-box od německé firmy TechniSat zajímavou volbou, která málokoho zklame. Připomeňme si jen, že DigiPal 2 zvítězil v únorovém Testu set-top-boxů se základní výbavou a díky vynikající selektivitě vyhrál také klání ve Velkém letním testu příjmových vlastností. Dodávat, že umí dobře česky, je už téměř zbytečné.

DigiPal 2 TX panel
TechniSat DigiPal 2 TX
Celkové hodnocení 9 b.
Technická výbava a cena (max. 5 bodů) 4 b.
Podpora češtiny (max. 3 body) 3 b.
Instalace, obsluha a dojem (max. 2 body) 2 b.

Přístroj zapůjčil: obchod.digizo­ne.cz

Databáze: TechniSat DigiPal 2 TX

BRAND

Orientační cena: 2040 Kč (Koupit)

Foto a screenshoty: Autor

Co je podle vás klíčem k úspěchu set-top-boxu DigiPal 2 mezi zákazníky v ČR?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).