Hlavní navigace

Telefónica omezuje DVB-T vysílání v některých lokalitách

7. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
7. 8. 2009

Podle databáze Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) na webu www.ctu.cz by sice měly být v provozu všechny spuštěné digitální vysílače společnosti Telefónica O2, ale realita je jiná. Podle ČTÚ mají fungovat čtyři lokality – Brno, Ostrava, Plzeň a Praha, je tomu však jinak. Podle informací čtenářů, které máme, jsou minimálně dvě z nich mimo provoz.

V Brně už několik dní nevysílá multiplex 4. Jak je to jinde?, ptal se v konferenci DX listy její člen Pavel Pokorný z této lokality. Nefunkčnost této sítě potvrdil také čtenář a aktivní přispěvatel DigiZone.cz Daniel NeumannPlzně. Dle jeho slov je možné, že O2 už zde neprovozuje svou síť několik týdnů. I v redakci DigiZone.cz jsme si všimli zhoršení signálu tohoto multiplexu.

MM socky3

V Praze je ho sice možné stále naladit, např. na Jižním Městě je jeho sledování nyní problematické i s anténou umístěnou na střeše. Znamená to, že buď došlo k razantnímu poklesu výkonu některého z vysílačů, nebo některý z nich přestal signál úplně šířit. Od společnosti Telefónica bohužel není možné získat oficiální vyjádření, protože se k této problematice nevyjadřuje. Již 1. srpna by měly být v provozu další čtyři vysílače, jejich spuštění však vzhledem k této situaci není příliš reálné.

K TÉMATU: Multiplex 4 slibuje spustit další vysílače. Je to ale reálné?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.