Hlavní navigace

Operátor Teleko chce v rámci digitálního rozhlasu šířit i italské stanice

6. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 10. 2011

Příbramská společnost Teleko, která je prozatím jako jediná v České republice provozovatelem digitálního rozhlasového vysílání v systémech DAB a DAB+, chce v rámci něho šířit také rozhlasové stanice ze zahraničí. Objevit by se tu měly konkrétně stanice z jihu Evropy – Itálie. Firma Teleko si některé programy registrovala u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

ROZHOVOR: V září zavedeme digitální rozhlas v Brně a Ostravě, slibuje šéf firmy Teleko

Registrace konkrétně zahrnuje stanice RTL 102.5, RTL 102.5 Groove, RTL 102.5 Classic, RTL 102.5 Italian Style a Radio Vaticana. V současné době jsou prostřednictvím digitálních systémů DAB a DAB+ vysílány stanice Českého rozhlasu, Rádio Proglas a komerční Gama Rádio. RTL 102.5 je jednou z nejpopulárnějších celoplošných rozhlasových stanic v Itálii. Na tamním trhu je dostupná prostřednictvím rozsáhlé sítě VKV vysílačů, pro své šíření využívá i dalších platforem. Zbytek jsou pak její tematické internetové kanály zaměření na groove, klasickou a italskou hudbu. Rádio Vaticana je obdobou našeho Proglasu.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: Teleko zprovoznilo eshop s digitálními rádii. Nabízí pouze značku Pure

RRTV dále vzala na vědomí možnost rozšíření vysílání společnosti Teleko do dalších oblastí, konkrétně do Jihomoravského, Moravskoslezského, Libereckého, Královéhradeckého a Ústeckého kraje. Povolení již operátor získal od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) minulý měsíc, konkrétně 15. září. Termín startu na Liberecku, Královéhradecku a Ústecku prozatím není znám, na jižní Moravě už Teleko vysílá v Brně, na severu Moravy (nejen) na Ostravsku. Dále je signál DAB a DAB+ šířen také z hlavního města Prahy a středočeské Příbrami.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).