Hlavní navigace

Televize chtějí měřit domácnosti i při opožděném sledování

Televize v současné době řeší, jak do peoplemetrového měření zahrnout tzv. time-shifting, tedy funkci, kdy si pořad zastavíte a pustíte si ho později dle libosti, popř. ho vrátíte, posunete dopředu apod. Informuje o tom server Lidovky.cz. Otázkou však zůstává, jestli to vůbec bude možné.

Technologie, jak takovou sledovanost měřit, je k dispozici, otázkou je ale metodika. Předložili jsme Asociaci televizních organizací nabídku, jak bychom mohli měření realizovat, nyní se o ní jedná, uvedla marketingová ředitelka společnosti Mediaresearch Irena Wintrová. Ta očekává postupný vývoj jako např. v oblasti televize přes internetový protokol (IPTV).

Měření bude měnit stávající data, protože nyní měříte sledování televize v časovém rozmezí od šesti do šesti hodin a jde o to stanovit, co ještě počítat do opožděného sledování živého vysílání a co už je jen přehráváním záznamu, dodala pro list marketingová ředitelka Winterová. Podle jednatelky Asociace televizních organizací (ATO) Lucie Pokorné však zatím žádný závěr přijat nebyl.

Našli jste v článku chybu?