Hlavní navigace

Televize Nova připravuje další kanál i placené služby v pozemním vysílání

7. 7. 2012
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Uplynulý týden zcela bezkonkurenčně ovládla televize Nova. Psalo se o ní zvláště v souvislosti s chystanou stanicí Fanda a také chystanou službou Voyo DTT Services.

Nova chystá Voyo DTT Services. O co půjde?

Britská firma Motive Television Services Ltd oznámila, že podepsala kontrakt se společností CET 21, mimo jiné provozovatelem televize Nova, na spuštění videoportálu Voyo prostřednictvím pozemní digitální sítě. Motive Television Services Ltd na svých webových stránkách doslova hovoří o této službě jako o novém televizním servisu využívajícím obsah serveru Voyo skrze pozemní digitální vysílání. Služba se bude označovat jako „Voyo DTT Services“. Server DigiZone.cz za tímto účelem oslovil přímo televizi Nova, ale ta se k celé záležitosti nevyjádřila. Motive Television Services má být jakýmsi technickým operátorem této služby. Bude zodpovídat za dodávku technologií a řízení projektu. Na něm se má začít pracovat ještě tento měsíc a do komerčního provozu má být uveden na počátku roku 2013. Tisková zpráva nevylučuje ani expanzi na další trhy, na nichž CME působí.

Vysílání internetového kanálu Voyo Cinema.
Autor: repro foto Voyo.cz

Nova provozuje v rámci své placené videotéky kanál Voyo Cinema.

Lukáš Polák: Nova podepsala nečekaně kontrakt na placené služby v pozemním vysílání

Slovenští operátoři „vesele“ šíří české stanice

IPTV operátoři Slovak Telekom a Orange se nechtějí na Slovensku vzdát šíření českých komerčních stanic. Jako svou čerstvou produktovou nabídku proto představili balíček, který obsahuje programy TV Nova, Nova Cinema, Prima family, Prima Cool, Prima love a TV Barrandov (TV Nova a TV Barrandov dokonce i v HD verzi) a je dostupný zákazníkům na Slovensku. Aby se vyhnuli případným problémům, vymysleli poměrně lišácké řešení. Zákazník musí uzavřít smlouvu s jinou společností, která funguje jako zprostředkovatel. Zájemci si mohou Český balíček aktivovat na stránce www.oriontv.sk, případně mohou o jeho aktivaci požádat i na prodejních místech Orange, kde mu prodejci zprostředkují aktivaci služby a podpis smlouvy se společností Orion TV, popsala jednoduchý princip tisková mluvčí slovenského Orange Ivica Hricová. Zákazníci za aktivaci této služby zaplatí už od pouhého jediného eura.


Autor: TV Barrandov

Ani TV Barrandov se příliš nelíbí jeho šíření v rámci nabídek slovenských operátorů.

Lukáš Polák: Slovenští operátoři opět dráždí naše komerční stanice. Zavedli české balíčky

ČTÚ zpracoval připomínky k aukci kmitočtů

Za neúspěch mohou Česká televize, PrimaNova považovat výsledek připomínkového řízení, které se týkalo připravované aukce kmitočtů v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) je totiž téměř ve všech případech shledal jako neopodstatněné a uvedl u nich, že nebudou akceptovány. Vyplývá to ze stosedmdesátistránkového dokumentu, který ČTÚ zveřejnil na svém webu. Televize, ale i další subjekty včetně fyzických osob, mohly své připomínky zasílat úřadu až do 11. května. ČTÚ tedy jejich vypořádání trvalo necelé dva měsíce. Připomínky televizí se vesměs týkaly obav, že mobilní služby fungující zvláště v pásmu 800 MHz, by mohly rušit jejich vysílání. Česká televize mimo jiné uvedla, že jsou úplně opomíjena některá zahraniční doporučení, která vydala Evropská vysílací unie (EBU), Asociace komerčních televizi (ACT), případně mezinárodní akční skupina pro zemské digitální vysílání DigiTAG. Podle ČTÚ je ale případné řešení problémů dostatečně podchyceno legislativně a může ho řešit příslušný zákon.


Foto: archiv

Se svými připomínkami neuspěla ani Česká televize.

Lukáš Polák: ČTÚ smetl ze stolu téměř všechny připomínky televizí k chystané aukci kmitočtů

Stručně

Majitelé karet satelitních služeb CS Link a Skylink už si mohou chystaný kanál Fanda nejen naladit, ale také ho sledovat, tedy alespoň jeho promo smyčku, která tu bude pravděpodobně do doby jeho startu dostupná. Program bude představen blíže na tiskové konferenci, která se koná 10. července.

Lukáš Polák: Promo smyčka kanálu Fanda už je dostupná všem majitelům karet CS Link a Skylink

Lukáš Polák: Fanda, pátý kanál Novy, vzbuzuje emoce. Nebude pro diváky spíše zklamáním?

Lukáš Polák: Televize Nova 10. července představí svůj nový kanál Fanda. Podívejte se na promo

Finální přípravy na spuštění nového kanálu z portfolia Central European Media Enterprises (CME) neprobíhají pouze v České republice, ale také na sousedním Slovensku. Tady CME odstartuje stanici, která byla dříve známá pod názvem Markíza Action, nyní používá označení Ego.

Lukáš Polák: Nový kanál Markízy odstartuje v srpnu. Nápadně se podobá připravovanému Fandovi

Pokud jste byli mezi těmi čtenáři, kteří očekávali, že s odpojením dosluhujícího systému podmíněného přístupu systému CryptoWorks u kanálů Nova Sport HD a Eurosport HD dojde také k ukončení pirátství těchto programů v rámci satelitní služby Skylink, pak jste se mýlili.

 Lukáš Polák: Odpojení starých karet Skylinku u Novy Sport a Eurosportu piráty nevyřadilo


Screenshot: autor

Nova Sport v době, kdy ještě vysílala anglickou Premier League.

Lucemburská společnost M77 Group, majitel služeb CS Link a Skylink, si objednala novou frekvenční kapacitu u operátora SES, dominantního poskytovatele vysílacích služeb z družice v Evropě. Konkrétně půjde o jeden z transpondérů (frekvencí) na orbitální pozici 23,5 stupně východně, satelit Astra 3B.

Lukáš Polák: Vlastník CS Linku a Skylinku si objednal další kapacitu na družici Astra 3B pro náš trh

Společnost Digital Broadcasting, která je provozovatelem multiplexu 4, bude používat v Praze a Brně kromě horizontální také vertikální polarizaci. Chce tak vyhovět divákům, kteří mají právě takto položené své antény kvůli příjmu digitálního vysílání z městských vysílačů.

Lukáš Polák: Multiplex 4 využije v Praze a Brně vertikální polarizaci, kvůli Radiokomunikacím

cif 24 - early cena - média

Digitální televize Pohoda, kterou v rámci svého multiplexu 4 provozují podnikatelé Radim Pařízek a Vladimír Železný, nemá zrovna na růžích ustláno. Nejen, že nemůže tuto síť řada diváků stále naladit, jak vyplývá z našeho diskusního fóra, kde se objevují denně minimálně desítky kritických příspěvků, ale samotná stanice musela ze čtvrtka 28. na pátek 29. června úplně přerušit svoje vysílání.

Lukáš Polák: TV Pohoda od pátku do dneška nevysílala. Vyhořelo jí úložiště dat

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je):

Seriál: Týdenní revize

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).