Hlavní navigace

Televize Z1 nebude ani kvůli volbám o víkendu vysílat živě

27. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 5. 2010

DOPLNĚNO Zpravodajská televize Z1 nijak zásadně nezmění kvůli parlamentním volbám svoje programové schéma a o víkendu nezařadí živé vysílání. Podle Miroslavy Slepičkové, asistentky generálního ředitele Z1 Zdeňka Šámala, poběží v sobotu i v neděli ve vysílání této televize dokumenty, které občas doplní kontinuální informační ticker s aktuálními volebními zprávami a předtočené reakce politiků na výsledky voleb.

K TÉMATU: Jaká byla televize Z1 půl roku po nástupu ředitele Zdeňka Šámala?

V časech mezi pořady televize Z1 přinese aktuální reakce politiků na volební zisky jejich strany a vývoj situace. Podrobný souhrn reakcí pak Z1 zařadí i do nočního bloku informací. Z1 jako byznysově zaměřená televize orientovaná na stručné a věcné informace tak zůstane tomuto modelu věrná i během povolebního víkendu – o důležité informace týkající se výsledků voleb diváci nepřijdou, ale zároveň nepřijdou ani o oblíbené dokumenty, přiblížila Slepičková. Reakce politiků nebude Z1 vysílat živě, ale asi s půlhodinovým zpožděním po natočení.

ČTĚTE TAKÉ: Televize Z1 pošle zpravodaje do Bruselu a Moskvy

ICTZ23

Z1 vyšle o víkendu své reportéry do volebních štábů šesti politických stran, konkrétně ČSSD, ODS, KSČM, TOP 09, Věcí veřejných a KDU-ČSL. Jak na výsledky voleb reagují trhy, Z1 zanalyzuje v rámci standardního zpravodajského servisu od pondělního rána. Volbám se bude věnovat také pondělní pořad Téma Z1 – Byznys a politika. Zaměří se například na to, jak výsledky hlasování a nové složení sněmovny vnímají firmy, dodala Slepičková.

DigiZone.cz zítra přinese podrobný přehled o víkendovém volebním vysílání hlavních českých televizí

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.