Hlavní navigace

Top Shop už má svojí nekódovanou satelitní televizi. Vysílá i pro Česko

UVNITŘ VIDEO Společnost Studio Modena, která již od roku 1990 podniká v oblasti aktivního i pasivního telemarketingu, inzerce a zásilkových služeb a je vlastníkem známé zásilkové služby Top Shop, rozšířila svoje aktivity také na televizní vysílání. Na satelitu Thor 6 (pozice 1 stupeň západně) se objevila stejnojmenná televizní stanice, která je kromě České republiky určena také pro potřeby slovenského, maďarského a rumunského trhu.

Z ARCHIVU: Inzertní televize InzertMax TV odložila start z letošního října na příští rok

TVCON 2018 Tip v článku R2B2

Výhoda spuštění Top Shop TV pro region střední Evropy je značná. Jeho provozovatel může program nabízet nejen na svých pobočkách (kamenných obchodech), ale bude k dispozici především také všem satelitním divákům, kteří mají možnost přijímat signál z pozice 1 stupeň západně, kde své programy šíří mimo jiné platformy Digi TV a UPC Direct, které působí na tuzemském trhu. Vysílání této stanice bohužel ještě není po technické stránce dokonalé. Například u české jazykové stopy je vysíláno audio pouze v levém kanálu a v pravém je velice slabě slyšet hudba. Místy také chybí doprovodný text, což je poznat z grafických lišt.

Parametry příjmu: Thor 6 (1 stupeň západně), 11747/V, SR 28000, FEC 5/6, SID 1008, V PID 7108, A PID 7408, PCR PID 7108, norma DVB-S, kódování žádné (FTA). Rozlišení obrazu je 720×576 obrazových bodů, průměrný datový tok 2,2 Mbps, kvalita audia 128 kbps (vzorkovací frekvence 48 kHz).

Našli jste v článku chybu?