Hlavní navigace

Trend Micro varuje před vánoční nadílkou malwaru

4. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bezpečnostní společnost Trend Micro varuje před nárůstem počtu webových hrozeb, který očekává v posledních týdnech tohoto roku v souvislosti s předvánočními nákupy v internetových obchodech. Online nakupující prohledávají internet pomocí oblíbených vyhledávačů, do nichž zadávají obvyklé fráze jako ‚vánoční dárky‘, ‚vánoční nakupování‘ apod. Ve výsledcích se ovšem mohou na prvních místech objevit odkazy, které povedou přímo na škodlivé stránky obsahující mnoho různých druhů malwaru, upozorňuje…

Bezpečnostní společnost Trend Micro varuje před nárůstem počtu webových hrozeb, který očekává v posledních týdnech tohoto roku v souvislosti s předvánočními nákupy v internetových obchodech. Online nakupující prohledávají internet pomocí oblíbených vyhledávačů, do nichž zadávají obvyklé fráze jako ‚vánoční dárky‘, ‚vánoční nakupování‘ apod. Ve výsledcích se ovšem mohou na prvních místech objevit odkazy, které povedou přímo na škodlivé stránky obsahující mnoho různých druhů malwaru, upozorňuje Trend Micro ve zprávě pro média.

Na vánoční sezónu se kyberzločinci připravují už od září a snaží se různými způsoby zlepšit pozice svých škodlivých stránek ve vyhledávačích. Používají k tomu metody jako komentovaný spam a blogovací spam, řekl Raimund Genes, CTO společnosti Trend Micro. Tyto hrozby prý pocházejí od různých zdrojů, jedním z nich jsou údajně i lidé napojení na tzv. Ruskou obchodní síť RBN (Russian Business Network). (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).