Hlavní navigace

Trhu IPTV vévodí západní Evropa

15. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 1. 2008

Na konci října loňského roku dosáhl počet předplatitelů televizního vysílání přes internetový protokol (IPTV) 7,6 milionu. Takové číslo uvádí zpráva společnosti Dittberner. Z této zprávy také vyplývá, že lídrem celosvětového trhu IPTV je stále západní Evropa, která si tak udržela prvenství z roku 2006. V letošním roce by však mohla o své dominantní postavení přijít, velkým konkurentem se totiž stává Asie.

Nejúspěšnější společností, která služby IPTV nabízí, se v loňském roce stal France Telecom. Ten získal již více než milion zákazníků, kteří tvoří 16 % všech předplatitelů IPTV na světě. To jen dokazuje, že Francie je zemí s největším počtem diváků televize přes internet. Nemá však největší pokrytí IPTV službami, tím se chlubí Hong Kong. Asie má v oblasti IPTV velký potenciál, mezi deseti společnostmi s největším počtem zákazníků IPTV je polovina firem asijských. Abonenti IPTV vysílání by měli Asii přibývat nejvíce v Jižní Koreji a Číně. Jižní Korea tento měsíc přijala zákon, který IPTV vysílání povoluje.

ebf - tip do článku - debata

Českému trhu IPTV dominuje Telefónica O2 Czech Republic, která začala služby IPTV poskytovat v září 2006. V prosinci loňského roku přesáhl počet zákazníků hranici 70 tisíc. První společností, která v České republice začala televizní vysílání přes internetový protokol poskytovat, byla frýdecko-místecká společnost Mattes AD. Ta začala IPTV v nabídce triple play nabízet již o rok dříve než Telefónica O2.

Zdroj: www.advanced-television.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).