Hlavní navigace

Trojka bude dostupná v DVB-T i v dalších lokalitách na Slovensku

6. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

6. 8. 2008

Společnost Towercom, která je na Slovensku dominantním provozovatelem televizních a rozhlasových vysílačů a v České republice se zúčastnila také tendru na operátora veřejnoprávního multiplexu, oznámila, že nový program Slovenské televize Trojka bude šířen digitálně terestricky (DVB-T) také na území Bratislavy, Banské Bystrice a Zvolena. Pokrytí Košic a Prešova, kde již bylo oznámeno šíření signálu dříve, zajišťuje firma Telecom Corp., s.r.o.

K TÉMATU: Trojka bude dostupná i v DVB-T, ale pouze na východním Slovensku

cif-tip-téma-foto

Trojka bude zařazena k ostatním televizním stanicím, tedy Jednotce, Dvojce, TV Markíze, TV JOJ a TA3 (v Bratislavě) resp. AZTV (v B. Bystrici). Nevýhodou bude pro diváky skutečnost, že stanice bude vysílaná sice v klasickém SD rozlišení, ale v kompresi MPEG-4. Otestuje se tak pilotní vysílání na tento nový standard, zdůvodnil vysílání v tomto formátu marketingový manager Towercomu Michal Šuran. Testování Trojky bude spuštěno 8. srpna, tedy v pátek, a skončí s posledním dnem olympiády (24. srpna). Formát MPEG-2 u zbylých kanálů v multiplexu zůstane nezměněn.

Dnes vyšel na serveru DigiZone.cz článek Trojka se blíží, rozvoji DVB-T na Slovensku zatím nepomůže. V pátek si pak prohlédněte fotoreportáž „Na návštěvě u… Trojky“, příští týden přeneseme rozhovor s projektovým manažerem sportovního kanálu Slovenské televize Andrejem Miklánkem.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.