Hlavní navigace

Trojku v HD kvalitě uvidí nejprve diváci ve Zvolenu

9. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
9. 2. 2010

Zvolen bude prvním městem, kde bude divákům dostupný během olympijských her ve Vancouveru signál sportovního kanálu Trojka v HD kvalitě. Oznámil to server Digimedia.sk, který je na Slovensku státním informačním webem k přechodu na digitální terestrické vysílání. Oproti klasickým DVB-T vysílačům u našich východních sousedů je signál šířen horizontální polarizací, a to na kanálu 59.

UXD

K TÉMATU: Trojka bude vysílat na Slovensku dočasně v HD i přes DVB-T

Pro sledování programu Trojka v HD rozlišení, je nutné, aby byl divák majitelem odpovídajícího terestrického set-top-boxu, který zároveň dokáže pracovat s kompresním formátem MPEG-4. Obvyklejší jsou však přijímače kombinované, tedy např. satelitní a zemské. Kromě Maďarska a Polska totiž není vysílání v MPEG-4 vůbec obvyklé, tedy co se okolních zemí týká. Satelitní diváci pak budou moci sledovat kanál STV 3 HD v platformě Skylink, nutností však je, aby měli na kartě aktivovaný slovenský region.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.