Hlavní navigace

Zdravotnická TV Apatyka počítá s přenosy z operačních sálů

20. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
20. 5. 2007

Nová česká satelitní televize Apatyka, zaměřená na zdravý životní styl, chce nabídnout také přenosy operačních zákroků. Tuzemský primát v této oblasti drží veřejnoprávní zpravodajský kanál ČT 24, který loni v září nabídnul několikahodinový přenos operace mozku (záznam zde a zde).

TV Apatyka získala licenci teprve minulý týden a podle serveru Parabola.cz se zaměří na tři divácké skupiny: mladé do 20 let, diváky ve věku od 21 do 45 let a starší 46 let. Stanice bude vysílat 24 hodin denně a počítá s magazíny o zdravovědě, pořady o vaření, hubnutí, cvičení, vzhledu, ale také diskuse o zdraví a dětskou poradnu. Kromě laiků chce oslovit i odbornou veřejnost.

ebf - partner 1

V nočních hodinách, od 22:00 do 06:00 hod., kanál nabídne vysílání ve stylu ekonomické zpravodajské televize Bloomberg. Obrazovka bude rozdělena na tři části. V jedné se budou objevovat obrazové upoutávky, v další textové informace a upoutávky a v další doplňkové informace formou rotujících textů, upozorňuje Parabola.cz.

Za první českou zdravotnickou televizí stojí společnost Zelená apotéka, jejímž jednatelem je bývalý ministr práce a sociálních věcí Jindřich Vodička (ODS). Stanice má vysílat volně na satelitu Astra, pozici 23,5 stupně východně, kterou využívají také další české televizní programy Óčko, Top TV, a také satelitní platformy CS Link a Sky Link.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).