Hlavní navigace

TV Barrandov podepsala smlouvu s ČRa o zařazení do multiplexu 2

23. 10. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 322915
23. 10. 2008

Připravovaná digitální televize Barrandov podepsala dnes dopoledne za účasti novinářů smlouvu s Českými Radiokomunikacemi o šíření v zemském digitálním multiplexu 2. Za ČRa se podpisu, který proběhl v sídle TV Barrandov ve filmových ateliérech Barrandov, zúčastnila generální ředitelka Jane Hannah a ředitel Úseku pro transformaci společnosti Kamil Levinský. Za TV Barrandov smlouvu podepsala předsedkyně představenstva Televizního Studia Barrandov Janka Vozárová a místopředseda představenstva a ředitel PR a marketingu TV Barrandov Janis Sidovský.

SPECIÁL: Vše o projektu digitální TV Barrandov

Jsme velmi potěšeni, že se TV Barrandov rozhodla pro spolupráci s námi. Jsou silným obchodním partnerem a my se těšíme na budoucí spolupráci, prohlásila ředitelka ČRa Jane Hannah. Plnoformátová TV Barrandov považuje za strategické rozhodnutí, že svůj start 11. ledna 2009 spojila právě s ČRa. Díky pokrytí více než 50 procent území republiky můžeme náš program od počátku vysílání dostat k pěti milionům diváků a dosáhnout plánovaných cílů v podílu na trhu, dodala za TV Barrandov Janka Vozárová.

ebf - tip do článku - debata

TV Barrandov chce v prvním roce dosáhnout dvou až tříprocentního podílu na trhu v divácké skupině lidí starších patnácti let. Výhledově by pak chtěla mít podíl 10 až 12 procent. V den startu vysílání bude multiplex 2 pokrývat svým signálem Prahu, střední Čechy, Brno a okolí, Ostravu, Plzeňsko, Ústecko, Domažlicko a Chomutovsko. Dva měsíce po startu TV Barrandov se tato digitální síť rozšíří také na oblast Mikulovska na jižní Moravě a dokryje střední a jižní Čechy z vysílače Votice – Mezivrata.

Kromě TV Barrandov budou v multiplexu 2 vysílat televize Nova a Prima, a také jejich bonusové programy. Nova chce do sítě zařadit svůj filmový kanál Nova Cinema, pro nějž ale ještě nepožádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o vydání tzv. bonusové licence. Prima do multiplexu 2 zařadí svůj regionálně strukturovaný program Prima klub, zaměřený na ženy. Tomu RRTV udělila licenci letos v červnu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).