Hlavní navigace

TV Metropol chce spolupracovat s regionálními televizemi z DVB-T sítě 3

Liberecká regionální televize Genus Plus, plzeňská televize Zak TV a ostravská Polar TV by se do budoucna mohly stát partnery pražské stanice TV Metropol. Nový generální ředitel tohoto kanálu Marek Vítek to prozradil bez bližších podrobností zpravodajské agentuře ČTK. Serveru DigiZone.cz řekl, že v tuto chvíli zatím není nic dohodnuto. My jsme připraveni a hledáme možnosti, jak to realizovat. Nechci naše potencionální partnery vyděsit, uvedl Vítek

NEPŘEHLÉDNĚTE: Marek Vítek místo Krause generálním ředitelem pražské Metropol TV

Výše zmíněné lokální televize mají společné to, že vysílají v jednotlivých regionech v rámci multiplexu 3, jehož provozovatelem je společnosti Czech Digital Group (CDG). Co mají čekat od Metropole jednotlivé regionální kanály, není zatím jasné ani některým jejím zástupcům. Pan Vítek nás kontaktoval, ale prozatím jsme se nesešli. Jednání jsou teprve v začátcích a možnosti spolupráce budeme probírat, řekla DigiZone.cz ředitelka televize Genus Plus Alena Roubalová.

ČTĚTE TAKÉ: TV Metropol předělala vysílací schéma. Ranní ladění ruší, nově nabídne EZO TV

Marek Vítek šéfuje regionální televizi Metropol od 1. února, kdy vystřídal dosavadního ředitele Petra Krause. Stanice od konce ledna výrazným způsobem změnila vysílací schéma. Veškeré živé vysílání přesunula až na odpolední a večerní hodiny, dopolední program vyplnily reprízy. Skončil dopolední blok Ranní ladění, kterým prováděla Petra Slancová a Petr Ticháček. Slancová v televizi zůstává prozatím na pozici zprávařky, Ticháček se nyní věnuje vlastním aktivitám.

Našli jste v článku chybu?